Trefl Gdańsk podtrzymał serię

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP / Zbigniew Meissner / Na zdjęciu: siatkarze Trefla Gdańsk
PAP / Zbigniew Meissner / Na zdjęciu: siatkarze Trefla Gdańsk

Piąte z rzędu zwycięstwo Trefla stało się faktem. Gdańszczanie nie stracili żadnego seta w wyjazdowym pojedynku z GKS-em Katowice.

Lepszy start zanotowali katowiczanie, którzy po błędzie Jingyina Zhanga prowadzili 3:0. Trefl odrobił jednak stratę, a następnie miał dwa punkty więcej, gdy asa serwisowego posłał Jordan Zaleszczyk (11:9). Po tym o czas poprosił szkoleniowiec gospodarzy.

Po przerwie oglądaliśmy wyrównany bój, jednak Bartłomiej Bołądź sprawił, że Trefl miał trzy "oczka" więcej (21:18), a jeszcze kontrę skończył Zhang. Przyjezdni nie wypuścili przewagi z rąk i po zepsutej zagrywce przez Wiktora Mielczarka goście zwyciężyli na inaugurację.

W drugim secie Trefl szybko przejął inicjatywę, głównie za sprawą skutecznego Chińczyka (7:4). Gdy w bloku błyszczał Patryk Niemiec, w zagrywce znakomicie spisywał się Bołądź, a do tego Zhang nie zawodził w ataku, gdańszczanie prowadzili już 17:11. Wysokiej straty rywale nie byli w stanie odrobić i ostatecznie za sprawą Aliakseia Nasevicha goście zwyciężyli kolejną partię.

Trzecią odsłonę udanie rozpoczął GKS, który prowadził 5:2 po asie serwisowym Jakuba Szymańskiego. Momentalnie Trefl odrobił stratę, a następnie po błędzie Marcina Kanii był z przodu (11:9). Seria punktowa w końcówce sprawiła, że gdańszczanie mieli cztery "oczka" więcej po ataku Zhanga (23:19). Ponownie katowiczanie byli bezradni i po ich błędzie przyjezdni zamknęli mecz.

GKS Katowice - Trefl Gdańsk 0:3 (22:25, 20:25, 21:25)

GKS: Szymański, Kania, Domagała, Quiroga, Adamczyk, Seganow, Mariański (libero) oraz Mielczarek, Jarosz, Nowosielski;

Trefl: Martinez, Zaleszczyk, Bołądź, Zhang, Niemiec, Droszyński, Perry (libero) oraz Czerwiński, Nasevich.

MVP: Bartłomiej Bołądź (Trefl)