Bez niespodzianek w 18. kolejce Tauron 1. ligi. Częstochowianie nadal liderem

W 18. kolejce Tauron 1. ligi mężczyzn zabrało może sensacji, ale zapadło sporo wyników istotnych zarówno dla układu górnej, jak i dolnej części tabeli.

Anna Bagińska
Siatkarze Exact Systems Norwid Częstochowa Materiały prasowe / Tauron 1. Liga / Siatkarze Exact Systems Norwid Częstochowa
W 18. kolejce Tauron 1. ligi niespodziankę sprawił BAS Białystok, który pokonał Lechię Tomaszów Mazowiecki 3:2. Gości do wygranej poprowadził duet Karol Rawiak i Jędrzej Goss, z których każdy zdobył po 29 punktów. Białostocczanie przerwali tym samym passę wygranych rywala.

W pozostałych meczach zaskoczeń nie było. Lider tabeli powrócił na zwycięską ścieżkę na dobre. Exact Systems pokonał w trzech setach AZS AGH Kraków. MKS Będzin na swoim boisku nie dał większych szans PSG KPS-owi Siedlce, tak samo jak Mickiewicz Kluczbork Krispolowi Września.

Ważną wygraną w kontekście utrzymania odniosła Olimpia Sulęcin, która w czterech setach okazała się lepsza od sąsiadów w tabeli, Legii Warszawa. Z kolei istotny dla układu górnej części tabeli mecz wygrała Visła Bydgoszcz. Podopieczni Michala Masnego pokonali 3:0 MKS Avię Świdnik.

Nadal bez wygranej na koncie pozostaje SMS PZPS Spała, który urwał jednego seta Gwardii Wrocław, a w rozgrywanym w niedzielę awansem meczu z Olimpią Sulecin był blisko pierwszego zwycięstwa w sezonie, ale ostatecznie o dwie piłki lepsi okazali się rywale.

Wyniki 18. kolejki Tauron 1.ligi mężczyzn:
Lechia Tomaszów Mazowiecki - BAS Białystok 2:3 (19:25, 25:27, 25:23, 25:18, 12:15)
BKS Visła Proline Bydgoszcz - MKS AVIA Świdnik 3:0 (25:17, 25:21, 25:15)
MKS Będzin - PSG KPS Siedlce 3:0 (25:20, 25:22, 29:27)
SMS PZPS Spała - Chemeko-System Gwardia Wrocław 1:3 (17:25, 18:25, 25:23, 20:25)
Olimpia Sulęcin - Legia Warszawa 3:1 (18:25, 25:17, 25:22, 25:18)
Mickiewicz Kluczbork - Krispol Września 3:0 (25:14, 25:17, 25:12)
SPS Chrobry Głogów - MKST Astra Nowa Sól 3:1 (27:25, 25:18, 24:26, 25:22)
Exact Systems Norwid Częstochowa - AZS AGH Kraków 3:0 (25:20, 25:21, 25:20)