Lider Tauron Ligi nieposkromiony w derbach Łodzi

Następnym zespołem, który chciał przerwać passę Łódzkiego Klubu Sportowego, byli Grot Budowlani. W derbach nie zabrakło walki, mimo to zakończyły się wynikiem 3:0 dla lidera Tauron Ligi.

siatkarki ŁKS Commercecon Łódź WP SportoweFakty / Paweł Piotrowski / Na zdjęciu: siatkarki ŁKS Commercecon Łódź
Kolejka Tauron Ligi miała w karcie bardzo smakowite dania. Konfrontacja wicemistrza z mistrzem Polski, do której doszło w sobotę, była jednak drobnym rozczarowaniem. Developres Bella Dolina Rzeszów wygrał zdecydowanie 3:1 z Grupą Azoty Chemikiem Police. Dramaturgii było niewiele. W niedzielę doszło do innej prestiżowej potyczki, tym razem o panowanie w Łodzi.

Gospodarzem prestiżowego meczu był ŁKS Commercecon Łódź jednocześnie zmęczony po występie w Lidze Mistrzyń, ale zbudowany pokonaniem Fenerbahce Stambuł. Przeciwniczki reprezentowały w tym sezonie Tauron Ligę w Pucharze CEV i w niedzielę starały się o małą niespodziankę.

Pierwszy set był wyrównany, a Budowlane, zgodnie z zapowiedziami, dały do zrozumienia, że będą trudnymi do pokonania przeciwniczkami. Bloki na Julicie Piaseckiej i Klaudii Alagierskiej-Szczepanik pozwoliły zdobyć prowadzenie 21:18. ŁKS wyszedł cało z tej opresji i po doprowadzeniu do remisu, odgryzł się blokiem na 26:24. Złapana nim została Monika Fedusio.

ŁKS próbował uniknąć przebojów w drugim secie, dlatego rozpoczął na wyższych obrotach. Budowlane nie odpuszczały, dlatego przez ponad godzinę łódzkim ekstraklasowiczom udało się rozegrać półtorej partii. Kontratak Julity Piaseckiej pozwolił liderkom Tauron Ligi odskoczyć na 20:18, a podobna akcja Valentiny Diouf na 24:21. Ostatni cios na 25:22 zadała w tym secie Zuzanna Górecka, czyli była Budowlana w barwach ŁKS-u.

ŁKS już nie zatrzymał się i zbudowany udanymi końcówkami wcześniejszych setów, kontrolował wydarzenia w trzeciej rundzie. Coraz lepsza gra gospodyń pozwoliła zamknąć mecz w trzech setach. Ostatni zakończył się wynikiem 25:17 po ataku Julity Piaseckiej - MVP meczu.

ŁKS Commercecon Łódź - Grot Budowlani Łódź 3:0 (26:24, 25:22, 25:17)

ŁKS: Ratzke, Górecka, Piasecka, Gryka, Alagierska-Szczepaniak, Diouf, Maj-Erwardt (libero) oraz Hryszczuk, Gajer, Scuka

Budowlani: Łazowska, Fedusio, Kazała, Gawlak, Sobolska-Tarasova, Durul, Łysiak (libero)

MVP: Julita Piasecka (ŁKS)