Deklasacja w meczu na dnie Tauron Ligi. Legionovia samotną wyspą

IŁCapital Legionovia Legionowo traci kontakt z kimkolwiek w tabeli Tauron Ligi. Najgorsza drużyna w elicie została pokonana 0:3 przez dotąd przedostatnie UNI Opole.

siatkarki UNI Opole PAP / Krzysztof Świderski / Na zdjęciu: siatkarki UNI Opole
11 porażek i ani jednego zwycięstwa straszy w bilansie Legionovii, dla której mecz z przedostatnim w tabeli UNI Opole był jedną z ostatnich szans na podjęcie walki o utrzymanie w Tauron Lidze. Przyjezdne jak dotąd miały niewiele więcej powodów do satysfakcji, ponieważ zwyciężyły w dwóch wcześniejszych meczach i poniosły osiem porażek.

UNI rozpoczęło mecz na wysokim poziomie od prowadzenia 3:0, ale tym startem nie odebrało gospodyniom animuszu do walki. Legionovia pokazała pazurki i odwróciła wynik na 10:8. UNI musiało raz jeszcze zmobilizować się, żeby odzyskać inicjatywę i zwyciężyć 25:18.

W drugim secie historia była podobna, ponieważ na początku lepsza była Legionovia. Drużyna z województwa mazowieckiego prowadziła 7:3, ale po kilkunastu minutach zrobiło się już 12:13. Gospodynie mobilizowały się po niepowodzeniach i nie chciały wywiesić białej flagi. Górę brało jednak doświadczenie opolanek. Decydujące okazało się ich przyspieszenie od 18:17 do 21:17, a ostatnia była piłka na 25:20 dla UNI.

Napędzana między innymi atakami Anastasiji Kraiduby i Vivian Pellegrino drużyna z Opola chciała uniknąć przebojów w trzecim secie. Przewaga 5:0 na starcie zapowiadała bardzo wyraziste zakończenie meczu. Przyjezdne nabrały pewności siebie, a po zamknięciu spotkania zagraniem na 25:15 mają w tabeli o trzy zwycięstwa oraz 10 punktów więcej niż Legionovia.

IŁ Capital Legionovia Legionowo - UNI Opole 0:3 (18:25, 20:25, 15:25)

Legionovia: Mras, Lenik, Szymańska, Dębowska, Mazenko, Duda, Kulig (libero) oraz Jedut, Bartczak

UNI: Janicka, Conceicao, Stronias, Kecher, Pellegrino, Kraiduba, Adamek (libero)

MVP: Pola Janicka (UNI)