BKS coraz śmielej naciska na podium w Tauron Lidze. Bezkompromisowa wygrana

Mecz OnlyBio Pałacu Bydgoszcz z BKS-em BOSTIK Bielsko-Biała zakończył się po trzech generalnie jednostronnych setach. Góralki potwierdziły wyższość w tabeli przekonującym zwycięstwem 3:0.

siatkarki BKS-u BOSTIK Bielsko-Biała PAP / Krzysztof Świderski / Na zdjęciu: siatkarki BKS-u BOSTIK Bielsko-Biała
BKS umocnił się na czwartym miejscu w tabeli i wywiera presję na trzecim Grupie Azoty Chemiku Police, którego czeka w tej kolejce trudny mecz z Developresem Bella Dolina Rzeszów. Teoretycznie na bielszczanki nie czekało proste zadanie, ponieważ ich przeciwnikiem był OnlyBio Pałac. Bydgoszczanki potrafią punktować we własnej hali, a na początku sezonu również pukały do czołówki w tabeli. Tym razem były jednak bezradne.

W pierwszym secie sytuacja zmieniła się kilkakrotnie zanim zrobiło się 18:18. W tych okolicznościach można było spodziewać się zaciętego zakończenia rundy, ale stało się kompletnie inaczej. Od tego momentu punktował tylko BKS. Paulina Majkowska zdobyła dla niego prowadzenie atakiem, a następne punkty zostały wywalczone przy serwisach rezerwowej Nikoli Abramajtys. BKS świetnie blokował i zwyciężył 25:18.

BKS wykorzystał siłę rozpędu na początku drugiego seta i wcześnie odskoczył na 4:1. Prowadził od tego momentu do końca partii. Najbardziej nerwowo zrobiło się bielszczankom, kiedy ich zaliczka stopniała do 15:13, ale reakcja na przejściowe problemy była ekspresowa. Góralki wygrały 25:17 i po dwóch tak przekonujących wygranych w setach możliwe stało się szybkie zamknięcie meczu.

Liderką bielszczanek była Paulina Damaske, która unikała błędów w przyjęciu i już po dwóch setach miała na koncie ponad 10 skutecznych ataków, dwa bloki oraz asa serwisowego. Największe wsparcie stanowiła wspomniana już Majkowska, która jest byłą zawodniczką Pałacu. Wśród obecnych bydgoszczanek trudno było znaleźć punkt zaczepienia i oddały one mecz nadspodziewanie łatwo. BKS wygrał trzeciego seta 25:14 i zdobył komplet punktów do tabeli.

OnlyBio Pałac Bydgoszcz - BKS BOSTIK Bielsko-Biała 0:3 (18:25, 17:25, 14:25)

Pałac: Bałdyga, Żurowska, Nowakowska, Lewandowska, Różyńska, Gałkowska, Witkowska (libero) oraz Mazurek, Łyszkiewicz

BKS: Nowicka, Damaske, Borowczak, Majkowska, Pierzchała, Sobiczewska, Mazur (libero), Nowak (libero) oraz Abramajtys

MVP: Paulina Majkowska (BKS)