Nowy lider Tauron 1. ligi. Koniec niesamowitej serii Norwida Częstochowa

Kibice Tauron 1. ligi mężczyzn zdążyli już się przyzwyczaić do częstych ostatnio zmian liderów. Po 16. kolejce jest nowy numer jeden.

Anna Bagińska
Siatkarze Exact Systems Norwid Częstochowa Materiały prasowe / Tauron 1. Liga / Siatkarze Exact Systems Norwid Częstochowa
Każda seria ma kiedyś swój koniec. Siatkarze Norwida Częstochowa po dziewięciu kolejnych wygranych, znaleźli w końcu pogromcę i to dosyć niespodziewanego. Częstochowianie przegrali w tie-breaku z Krispolem Września i stracili tym samym pozycję lidera.

Skorzystała na tym Avia Świdnik, która szybko poradziła sobie w trzech setach z SMS PZPS Spała. Świdniczanie to piąty zespół w tym sezonie, który miał okazję zostać liderem Tauron 1. ligi. Ile pobędą na pierwszym miejscu trudno powiedzieć, bo w czołówce panuje ogromny ścisk.

W drugim rozegranym w 16. kolejce tie-breaku Lechia Tomaszów Mazowiecki dość niespodziewanie wygrała z BKS Visłą Bydgoszcz 3:2. Również wygrana na wyjeździe Legii Warszawa z SPS Chrobrym Głogów jest zaskoczeniem. Dzięki trzem punktom legioniści utrzymali przewagę w tabeli nad przedostatnim Krispolem Września.

Natomiast porażka Gwardii Wrocław z Mickiewiczem Kluczbork już zaskoczeniem nie była, biorąc pod uwagę ostatnie wyniki wrocławian. Siatkarze z Dolnego Śląska mają ewidentny dołek formy, bo to była ich czwarta przegrana z rzędu. Swoje spotkania przegrali także obaj beniaminkowie. BAS Białystok w trzech setach uległ MKS-owi Będzin, a MKST Astra Nowa Sól w takim samym stosunku AZS-owi AGH Kraków.

Wyniki 16. kolejki Tauron 1.ligi mężczyzn:
Lechia Tomaszów Mazowiecki - BKS Visła Bydgoszcz 3:2 (25:22, 21:25, 25:19, 26:28, 15:11)
MKS Będzin - BAS Białystok 3:0 (26:24, 25:17, 25:21)
SMS PZPS Spała - MKS AVIA Świdnik 0:3 (18:25, 23:25, 19:25)
Mickiewicz Kluczbork - Chemeko-System Gwardia Wrocław 3:1 (25:18, 25:19, 21:25, 25:19)
SPS Chrobry Głogów - Legia Warszawa 1:3 (21:25, 23:25, 25:20, 22:25)
Exact Systems Norwid Częstochowa - Krispol Września 2:3 (25:15, 22:25, 23:25, 25:21, 13:15)
AZS AGH Kraków - MKST Astra Nowa Sól 3:0 (25:21, 25:18, 25:17)