Udany rewanż Projektu Warszawa

W meczu 19. kolejki PlusLigi Projekt Warszawa pokonał Ślepsk Malow Suwałki 3:0. Był to udany rewanż za porażkę z pierwszej części sezonu.

Anna Bagińska
siatkarze Projektu Warszawa WP SportoweFakty / Anna Klepaczko / Na zdjęciu: siatkarze Projektu Warszawa
W pierwszym spotkaniu obu ekip w tym sezonie Ślepsk pokonał Projekt na własnym boisku 3:1. Wtedy jednak sytuacja warszawian była zupełnie inna, bo nie dysponowali pełnym składem. Teraz trener Piotr Graban mógł dowolnie zestawić wyjściową szóstkę.

I od początku wyznaczeni przez niego siatkarze prezentowali się bardzo dobrze. Wszystko im wychodziło. A kiedy w polu zagrywki pojawił się Jan Firlej, miejscowi odskoczyli na 11:5. W końcówce powiększyli jeszcze przewagę. Po skończonej przez Kevina Tillie kontrze było 20:10. Warszawiacy pewnie wygrali tego seta.

Druga odsłona spotkania zaczęła się zdecydowanie lepiej dla gości. Po najdłuższej akcji meczu, którą skończył Miran Kujundzić, prowadzili 7:3. Stołeczni powoli, ale skutecznie odrabiali straty. Po udanym bloku na tablicy wyników był remis 15:15. Wprawdzie podopieczni Dominika Kwapisiewicza zdołali jeszcze odskoczyć 21:19, ale warszawiacy szybko wyrównali 21:21. Doszło do bardzo emocjonującej końcówki. Seta zakończyła wideoweryfikacja, która pokazała, że po stronie Suwałk były cztery odbicia 27:25.

Kolejny set również zaczął się od dwupunktowego prowadzenia przyjezdnych. Jednak tym razem miejscowi jeszcze szybciej wyrównali wynik 8:8. Od tego momentu wrzucili wyższy bieg i zaczęli odjeżdżać rywalom. Po ataku Artura Szalpuka było już 13:9 i o czas poprosił Dominik Kwapisiewicz. Nic to nie pomogło, bo stołecznym, tak jak w pierwszej partii, wszystko wychodziło. W końcówce wprawdzie złapali lekką zadyszkę, bo od stanu 23:14 suwalczanie wygrali trzy kolejne akcje. Ale to było wszystko, co ugrali w tym meczu. Warszawianie pewnie wygrali spotkanie.

Projekt Warszawa - Ślepsk Malow Suwałki 3:0 (25:14, 27:25, 25:17)

Projekt: Firlej, Klapwijk, Wrona, Nowakowski, Szalpuk, Tillie, Wojtaszek (libero) oraz Janikowski, Weber, Kowalczyk, Grobelny

Ślepsk: Sanchez, Filipiak, Sapiński, Takvam, Halaba, Kujundzić, Czunkiewicz (libero) oraz Żakieta, Magnuszewski, Smoliński, Depowski

16 BBTS Bielsko-Biała 8 30 3 27 22:87

-> Trener polskich siatkarzy zaskoczył podczas Gali Mistrzów Sportu. Wszystkich zatkało!