Nerwowa końcówka meczu Ligi Mistrzyń dla Stefano Lavariniego

Prowadzone przez selekcjonera reprezentacji Polski siatkarki Igora Gorgonzola Novara odniosły zwycięstwo 3:0. Rządziły na boisku w meczu Ligi Mistrzyń z Crveną Zvezdą Belgrad, ale przez rozluźnienie w trzecim secie straciły prowadzenie 17:8.

Stefano Lavarini Getty Images / Na zdjęciu: Stefano Lavarini
Siatkarki z Włoch starały się od początku meczu kontrolować wydarzenia na boisku. Igor Gorgonzola Novara remisował z przeciwnikiem z Serbii do stanu 8:8, po czym rozpoczął ucieczkę. Kiedy podkręcił tempo, był już nie do złapania. Przyjezdne wygrały pierwszego seta 25:17.

W drużynie Lavariniego najlepiej prezentowała się Ebrar Karakurt, której skuteczność 80 procent w ataku po dwóch setach robiła duże wrażenie. Na dodatek dokładała bloki. Największą pomocniczką dla Turczynki była Kenia Carcares Opon, która również wcześnie mogła pochwalić się dwucyfrową liczbą punktów na koncie. Igor Gorgonzola Novara wygrał drugiego seta 25:20.

Wcześnie zdobyta przez faworyta przewaga, a nawet prowadzenie 17:8 w trzecim secie jeszcze nie zgasiły w siatkarkach z Belgradu nadziei na sprawienie niespodzianki. W tej rundzie najdłużej naciskały na przeciwnika i przegrały dopiero 25:27 w walce na przewagi.

Igor Gorgonzola Novara zwyciężył 3:0 i ma komplet punktów po dwóch kolejkach w Lidze Mistrzyń. Jego największym przeciwnikiem w walce o pierwsze miejsce w grupie jest VakifBank Stambuł i właśnie z tureckim gigantem powalczy w następnych meczach.

Crvena Zvezda Belgrad - Igor Gorgonzola Novara 0:3 (17:25, 20:25, 25:27)

Zvezda: Mateska, Canak, Taubner, Zivojinović, Marković, Cirović, Djurdjević (libero) oraz Rodić

Novara: Bosetti, Bonifacio, Karakurt, Carcaces Open, Chirichella, Battistoni, Fersino (libero) oraz Adams, Giovannini, Varela Gomez, Ituma, Bresciani (libero)