W Opolu Developres nie miał sobie równych

UNI Opole z seta na set radziło sobie coraz lepiej. To jednak nie wystarczyło, aby ugrać przynajmniej jedną partię w starciu z Developresem Bella Dolina Rzeszów.

Jakub Fordon
siatkarki Developresu Bella Dolina Rzeszów PAP / Darek Delmanowicz / Na zdjęciu: siatkarki Developresu Bella Dolina Rzeszów
Premierową odsłonę świetnie rozpoczęły przyjezdne, Gabriela Orvosova wyprowadziła swój zespół na prowadzenie 8:3. Co ciekawe, o pierwszy czas w tym spotkaniu poprosił Stephane Antiga po tym, jak opolanki zmniejszyły stratę, as serwisowy Anastasiji Kraiduby sprawił, że było 10:12. Rzeszowianki opanowały jednak sytuację i po bloku Weroniki Centki znów miały pięć punktów więcej (18:13). Wtedy też Nicola Vettori zdecydował się przerwać grę. Końcówka to już dominacja Developresu, który ostatecznie zwyciężył do 16. Świetnie dysponowana do samego końca była Orvosova, a swoje w polu serwisowym robiły Centka i Julia Bińczycka, która zagrywką zakończyła tę odsłonę pojedynku.

II partię znakomicie rozpoczęły opolanki, po tym, jak Ana Kalandadze została zatrzymana przez Lanę Conceicao grę przegrał Antiga (4:0). Po czasie wciąż punktowały gospodynie, a ich serię przerwała wyżej wspomniana Gruzinka (6:1). Po skutecznej kontrze Oliwii Sieradzkiej było już 9:2 dla UNI i kibice tego zespołu przecierali oczy ze zdumienia. Piękny sen skończył się, gdy w polu serwisowym pojawiła się Jelena Blagojević. Ta swoimi serwisami odrzucała rywalki od siatki, a także zmuszała do błędów. Po jej asie był już remis, a to jeszcze nie był koniec. Cztery kolejne punkty również zdobyły przyjezdne i ich seria zakończyła się dopiero, gdy Serbka zepsuła zagrywkę (15:12). Gospodynie momentalnie złapały kontakt (14:15), ale Magdalena Jurczyk i Orvosova zadbały o to, by trzy "oczka" więcej miał Developres (17:14). Ostatecznie podopieczne Vettoriego próbowały, ale po takim ciosie już się nie podniosły. W samej końcówce miejscowe popełniły proste błędy i ich przeciwniczki dzięki temu prowadziły już 2:0 w meczu.

Trzecia odsłona tego pojedynku rozpoczęła się od ponownego wysokiego prowadzenia miejscowych (5:0), co ciekawe, wszystkie punkty zdobyły po błędach rywalek. Jednak już w połowie seta po pomyłce Sieradzkiej mieliśmy remis (10:10). Za sprawą szczelnego bloku UNI ponownie odskoczyło (13:10), ale Developres szybko zniwelował stratę, a po autowym ataku Vivian Pellegrino wyszedł nawet na prowadzenie (17:16). Ostatni raz inicjatywę przejęły opolanki (19:17), ale w kolejnych akcjach nie potrafili zatrzymać Blagojević. Swoją cegiełkę dołożyła jeszcze Centka i to niejako ustawiło końcówkę (23:19). Mimo, że gospodynie zaczęły murować siatkę i złapały kontakt (22:23), to rzeszowianki nie pomyliły się przy drugiej piłce meczowej.

UNI Opole - Developres Bella Dolina Rzeszów 0:3 (16:25, 20:25, 23:25)

UNI: Kraiduba, Kecher, Makarowska-Kulej, Conceicao, Pellegrino, Sieradzka, Adamek (libero) oraz Stronias, Janicka

Developres: Centka, Bińczycka, Kalandadze, Jurczyk, Orvosova, Blagojević, Szczygłowska (libero) oraz Wenerska, Rapacz

MVP: Gabriela Orvosova (Developres)