Dobry start klubu Joanny Wołosz w Klubowych Mistrzostwach Świata

Półtorej godziny wystarczyło siatkarkom Prosecco Doc Imoco Conegliano na awans do półfinału Klubowych Mistrzostw Świata. Drużyna Joanny Wołosz odniosła zwycięstwo 3:0 z Dentil Praia Clube.

Joanna Wołosz Materiały prasowe / CEV / Na zdjęciu: Joanna Wołosz
Walka w grupie A rozpoczęła się w środę i w pierwszym meczu Eczacibasi Dynavit Stambuł wygrało 3:0 z Dentil Praia Clube. Tym samym w czwartek lider ligi brazylijskiej grał już o przetrwanie w Klubowych Mistrzostwach Świata. Z kolei finalistki poprzedniej edycji Ligi Mistrzyń mogły od razu zapewnić sobie awans do półfinału.

W podstawowym składzie zespołu z Conegliano była Joanna Wołosz. Polka ma możliwość zdobycia trzeciego w karierze medalu Klubowych Mistrzostw Świata. W 2019 roku stanęła na najwyższym stopniu podium, a w 2021 roku jej drużyna została wicemistrzem po porażce w finale z VakifBankiem.

Pierwszy punkt w każdym secie zdobył Dentil Praia Clube, ale na odwrócenie wyniku nie trzeba było długo czekać. Najwyższa przewaga faworyta w pierwszej rundzie wynosiła sześć punktów i zapewniła ona zwycięstwo 25:22 pomimo przestoju w końcówce partii. Wyraźnie najlepszą punktującą w lepszym zespole była Isabelle Haak.

W drugim secie w miarę wyrównana walka potrwała do wyniku 20:20. Od tego momentu włoska drużyna zdobyła pięć punktów, a brazylijska zaledwie jeden, dlatego partia zakończyła się wynikiem 25:21. Najtrudniejsza do ominięcia w bloku Prosecco Doc Imoco Conegliano była Kalsey Robinson.

Joanna Wołosz zdobyła w tym meczu pięć punktów i wykazała się w każdym elemencie. Trzy punkty zdobyła "atakiem", po jednym blokiem i serwisem. Razem z koleżankami kontrolowały one sytuację również w trzecim secie, który zakończył się wynikiem 25:21.

O pierwszym miejscu w grupie A zdecyduje mecz Prosecco Doc Imoco Conegliano z Eczacibasi Dynavitem Stambuł.

Prosecco Doc Imoco Conegliano - Dentil Praia Clube 3:0 (25:22, 25:21, 25:21)

Conegliano: Wołosz, Plummer, Robinson, Squarcini, De Kruijf, Haak, De Gennaro (libero) oraz Gray, Carraro, Gennari, Pericati

Praia: Bueno, Clemente, Tainara, Da Silva, J. Martinez, B.E. Martinez, Pinto (libero) oraz Hage, Buijs, Janke

Tabela grupy A:

Mecze Punkty Sety
1. Prosecco Doc Imoco Conegliano 1 3 3:0
2. Eczacibasi Dynavit Stambuł 1 3 3:0
3. Dentil Praia Clube 2 0 0:6

Czy Prosecco Doc Imoco Conegliano będzie najlepsze w grupie Klubowych Mistrzostw Świata?