Porażka lidera Tauron 1. ligi

W Tauron 1. lidze mężczyzn co tydzień padają zaskakujące wyniki. Nie inaczej było w 13. kolejce. Porażki doznał dotychczasowy lider.

Anna Bagińska
Zdjęcie z meczu Chemeko-System Gwardia Wrocław - BBTS Bielsko-Biała Materiały prasowe / Tauron 1. Liga / Zdjęcie z meczu Chemeko-System Gwardia Wrocław - BBTS Bielsko-Biała
Zdecydowanie najbardziej zacięte spotkanie 13. kolejki Tauron 1. ligi zostało rozegrane w Sulęcinie. Miejscowa Olimpia przegrała w tie-breaku z BKS Bydgoszcz, a decydująca partia zakończyła się wynikiem 23:21. Także pięć setów miało spotkanie w Kluczborku, chociaż było nieco mniej dramatyczne. Beniaminek z Podlasia urwał w nim punkt byłemu liderowi tabeli.

Natomiast aktualny lider niespodziewanie przegrał ze zdecydowanie niżej notowanym zespołem z Krakowa. Akademicy przerwali świetną passę wrocławian. Jednak siatkarze Gwardii nadal pozostają na czele klasyfikacji.

Świetnie radzą sobie natomiast siatkarze Exact Systems Norwid Częstochowa. Odprawili kolejny zespół. Tym razem pokonali 3:0 PSG KPS Siedlce. To już 7 z rzędu wygrana częstochowian, która umocniła ich na trzecim miejscu w tabeli.

Bez zaskoczeń obyło się w Głogowie, gdzie Avia Świdnik wygrała z Chrobrym za 3 punkty. Dużym rozczarowaniem natomiast zakończyła się wyprawa Legii Warszawa do Nowej Soli. Wojskowi przegrali z beniaminkiem 0:3 i nadal czują na plecach oddech przedostatniego w tabeli Krispolu Września. Na ich szczęście zespół z Wielkopolski też przegrał w ten weekend. Uległ 1:3 Lechii Tomaszów Mazowiecki.

Wyniki 13. kolejki Tauron 1.ligi mężczyzn:
Olimpia Sulęcin - BKS Visła Proline Bydgoszcz 2:3 (25:20, 25:21, 17:25, 18:25, 21:23)
SPS Chrobry Głogów - MKS AVIA Świdnik 1:3 (21:25, 25:17, 17:25, 23:25)
Krispol Września - Lechia Tomaszów Mazowiecki 1:3 (21:25, 22:25, 25:23, 21:25)
MKST Astra Nowa Sól - Legia Warszawa 3:0 (25:22, 25:16, 25:16)
AZS AGH Kraków - Chemeko-System Gwardia Wrocław 3:1 (25:23, 18:25, 26:24, 25:22)
Exact Systems Norwid Częstochowa - PSG KPS Siedlce 3:0 (25:17, 25:20, 25:23)
Mickiewicz Kluczbork - BAS Białystok 3:2 (25:21, 20:25, 25:18, 20:25, 15:10)