BKS BOSTIK Bielsko-Biała zmazał plamę z Tauron Pucharu Polski

BKS BOSTIK Bielsko-Biała w środę sensacyjnie pożegnał się z rozgrywkami Tauron Pucharu Polski. W weekend zespół ten zmazał plamę, pokonując w meczu Tauron Ligi Grot Budowlanych Łódź 3:0.

Jakub Fordon
siatkarki BKS BOSTIK Bielsko-Biała w bloku PAP / Tomasz Wiktor / Na zdjęciu: siatkarki BKS BOSTIK Bielsko-Biała w bloku
W minioną środę BKS BOSTIK Bielsko-Biała niespodziewanie odpadł z Tauron Pucharu Polski. Również nieudanie rozpoczął rywalizację w Tauron Lidze, gdzie przegrał na inauguracje w Kaliszu po tie-breaku. Także nic dobrego o pierwszym meczu nie mogły powiedzieć siatkarki Grot Budowlanych Łódź, które u siebie nie ugrały nawet seta w starciu z E.Leclerc Moya Radomką Radom.

BKS rozpoczął mecz od mocnego uderzenia (5:0). Łodzianki szybko zniwelowały stratę (7:7), a potem one same były w stanie odskoczyć (18:14). Momentalnie jednak serią punktową popisały się rywalki, po czym mieliśmy wyrównaną końcówkę. Po krótkiej grze na przewadze zwyciężyły gospodynie 26:24. Grot Budowlani mieli okazję na zakończenie tej odsłony spotkania, ale nie udało im się dopiąć swego.

II partia rozpoczęła się niemal identycznie (4:0). Łodzianki były w stanie złapać kontakt, ale po serii punktowej BKS zbudował sporą przewagę (13:6). W końcowej fazie seta wzrosła ona nawet do jedenastu "oczek" (23:12), a ostatecznie gospodynie zwyciężyły do 17 i zapewniły sobie pierwszy ligowy punkt w tym sezonie.

Trzecia odsłona spotkanie ponownie od samego początku odbywała się pod dyktando miejscowych (8:2). Siatkarki z Łodzi były kompletnie bezradne na tle rywalek, które ponownie odskoczyły na dwucyfrowe prowadzenie (21:11). Te utrzymały do samego końca i ostatecznie zamknęły mecz już w trzech setach. Pierwsze zwycięstwo w Tauron Lidze za BKS-em BOSTIK Bielsko Biała, który zmazał plamę po środowej porażce.

BKS BOSTIK Bielsko-Biała - Grot Budowlani Łódź 3:0 (26:24, 25:17, 25:15)

BKS: Majkowska, Nowicka, Damaske, Pierzchała, Sobiczewska, Ceasar, Nowak (libero) oraz Chmielewska, Abramajtys, Szczepańska-Pogoda, Mazur (libero)

Budowlani: Kazała, Gawlak, Durul, Fedusio, Sobolska, Łazowska, Łysiak (libero) oraz Polak, Kędziora, Kąkol, Lisiak, Kukulska

MVP: Paulina Damaske (BKS)