Rewelacja PlusLigi dostała zimny prysznic

Tym razem PSG Stal Nysa nie sprawiła niespodzianki. Jastrzębski Węgiel zawiesił poprzeczkę zbyt wysoko i odniósł przekonujące zwycięstwo 3:0.

siatkarze Jastrzębskiego Węgla PAP / Wojtek Jargiło / Na zdjęciu: siatkarze Jastrzębskiego Węgla
Jastrzębski Węgiel kilkakrotnie próbował oddalić się od gospodarzy w pierwszym secie. Ci jednak jeszcze nie tracili wiary w możliwość dogonienia świeżo upieczonego posiadacza Superpucharu Polski. W środkowej części partii jastrzębianie przyspieszyli już jednak na dobre i nie dali się złapać. Decydujące uderzenie na 25:22 oddał Tomasz Fornal.

Stephen Boyer nie zawodził rozgrywającego Benjamina Toniuttiego i większość kierowanych do niego piłek umieszczał w polu nysian. Swoje dokładali przyjmujący oraz środkowy Jurij Gladyr. Jastrzębski Węgiel co prawda rozpoczął drugiego seta od wyniku 1:5, to dogonili Stal już przy stanie 7:7.

Nakręceni gracze z województwa śląskiego nie zamierzali zmarnować wysiłku i poszli za ciosem. W drugim secie wygrali 25:18, czyli jeszcze bardziej przekonująco niż w pierwszej partii. Nie do poskromienia był wciąż Stephen Boyer.

Kolejka PlusLigi jest wypełniona trzysetowymi meczami i również Jastrzębski Węgiel nie zamierzał dopuścić do zwrotu akcji. Faworyt nie zwolnił i stopniowo oddalał się od coraz mocniej zniechęconego przeciwnika. Trzecia partia była równie jednostronna jak wcześniejsze i zakończyła się wynikiem 25:13.

PSG Stal Nysa - Jastrzębski Węgiel 0:3 (22:25, 18:25, 13:25)

Stal: Gierżot, Abramowicz, Żukowski, El Graoui, Jankowski, Ben Tara, Dembiec (libero) oraz Buszek, Kramczyński, Miyaura, Szczurek

Jastrzębie: Toniutti, Fornal, Clevenot, Gladyr, Wiśniewski, Boyer, Popiwczak (libero) oraz Hadrava, Tervaportti

MVP: Stephen Boyer (Jastrzębie)

Czy Jastrzębski Węgiel będzie najlepszy w sezonie zasadniczym PlusLigi?