Miłe złego początki beniaminka Tauron Ligi. Rewelacyjny powrót Moniki Gałkowskiej

Roleski Grupa Azoty PWSZ Tarnów wygrała premierową odsłonę w meczu 1. kolejki Tauron Ligi z OnlyBio Pałacem. W kolejnych setach bydgoszczanki nie miały sobie równych i triumfowały 3:1. Do zwycięstwa poprowadziła ich rewelacyjna Monika Gałkowska.

Jakub Fordon
mecz OnlyBio Pałacu Bydgoszcz z Roleski Grupa Azoty PWSZ Tarnów PAP / Tytus Żmijewski / Na zdjęciu: mecz OnlyBio Pałacu Bydgoszcz z Roleski Grupa Azoty PWSZ Tarnów
Miniony sezon nie był udany dla OnlyBio Pałacu Bydgoszcz. Zespół ten zajął dopiero 11. miejsce w Tauron Lidze. Gorzej spisała się tylko inna ekipa z województwa Kujawsko-Pomorskiego, Joker Świecie. Inne nastroje panowały w drużynie Roleski Grupa Azoty PWSZ Tarnów, który wywalczył awans do najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce.

Lepiej w mecz weszły przyjezdne, które po błędzie w ataku Poli Nowakowskiej prowadziły 10:7, a o czas poprosił trener gospodyń. Beniaminek Tauron Ligi utrzymywał przewagę i ostatecznie wygrał pierwszego seta po awansie do najwyższe klasy rozgrywkowej. Premierowa odsłona zakończyła się kolejną pomyłką Nowakowskiej, tym razem przy serwisie.

W II partii od wyniku 5:4 dla bydgoszczanek zaczął się ich koncert. Zdobyły one siedem punktów z rzędu i znacząco odskoczyły (12:4). Duża w tym zasługa świetnych zagrywek Moniki Gałkowskiej, a także błędów tarnowianek. Od wyniku 19:12 ponownie punktowały już tylko miejscowe, które doprowadził do wyrównania w meczu po zepsutym ataku przez Wiktorię Kowalską.

Po wyrównanym początku trzeciej odsłony spotkania odskoczyły gospodynie (11:6). Od wyniku 6:6 cztery punkty zdobyła świetnie dysponowana Ewelina Żurowska, która trzykrotnie zablokowała rywalki. Kolejna seria punktowa przytrafiła się bydgoszczankom przy prowadzeniu 12:9. Po niej było już 20:9, a błyszczały głównie Gałkowska i Paulina Bałdyga, która zamurowała siatkę. Na sam koniec Nikolinę Lukić zatrzymała jeszcze Żurowska i kolejny set gładko wygrał Pałac.

Już przy prowadzeniu gospodyń 8:5 o czas poprosił szkoleniowiec przyjezdnych. Po nim na pięć "oczek" odskoczył Pałac, a po asie serwisowym Żurowskiej było już 18:12. Po ataku Gałkowskiej bydgoszczanki miały piłkę setową, ale zespół ten nie mógł zamknąć meczu. Przy prowadzeniu 24:23 Kinga Różyńska zatrzymała przeciwniczkę i zapewniła drużynie z Bydgoszczy końcowy triumf w ich pierwszym spotkaniu nowego sezonu Tauron Ligi.

OnlyBio Pałac Bydgoszcz - Roleski Grupa Azoty PWSZ Tarnów 3:1 (20:25, 25:12, 25:12, 25:23)

Pałac: Bałdyga, Nowakowska, Lewandowska, Gałkowska, Żurowska, Różyńska, Witkowska (libero)

PWSZ: Ponikowska, Łyczakowska, Świstek, Gerasimowa, Kowalska, Marcyniuk, Żurawska (libero) oraz Lukić, Ociepa, Bechewa, Szczepańska, Szumera, Rybak

MVP: Monika Gałkowska (Pałac)