Starcie pod kontrolą. Trefl jest pod tym względem najlepszy w PlusLidze

Trefl Gdańsk ma na razie najlepszy bilans we własnej hali w PlusLidze. W trzech meczach nie oddał przeciwnikom punktu ani seta. W poniedziałek pokonał 3:0 Cerrad Enea Czarnych Radom.

siatkarze Trefla Gdańsk PAP / Adam Warżawa / Na zdjęciu: siatkarze Trefla Gdańsk
Trefl wygrał 3:0 także we wcześniejszych meczach we własnej hali. Pokonał Barkom Każany Lwów i Cuprum Lubin. Gorzej wiodło się zespołowi z Trójmiasta w spotkaniach na wyjeździe z Ślepskiem Malowem Suwałki oraz PGE Skrą Bełchatów. W nich nie wywalczył ani jednego punktu. Dlatego raz jeszcze wrócił rozdrażniony do Ergo Areny.

Trefl wygrał pierwszego seta 25:21. Bardzo pomocne były kontrataki po obronach Luke'a Perry'ego. Ponadto piłki były przyznawane gdańszczanom po detalicznych wideo weryfikacjach. Najczęściej dla gospodarzy punktowali Bartłomiej Bołądź i Karol Urbanowicz. Ten pierwszy wcześnie zaskoczył radomian trzema asami serwisowymi i to nie był koniec.

Drużyna z województwa mazowieckiego miała problemy z wytrzymaniem tempa Trefla również w drugim secie. Jacek Nawrocki nieco poprawił sytuację wprowadzeniem Pawła Rusina za nieskutecznego Mauricio Borgesa. Czarni jak dotąd zawdzięczali komplet sześciu punktów w tabeli wynikom na wyjazdach, ale w Gdańsku nie zanosiło się na dołożenie kolejnych "oczek". W drugim secie przegrali 21:25.

Tym samym gospodarze stanęli przed szansą zamknięcia meczu w trzech setach, a Czarni słyszeli ostatni dzwonek do ratowania się przed porażką. Pojedyncze błędy radomian zamieniały się w spiralę pomyłek. Z kolei Trefl w dobrych momentach reagował blokiem czy to Patryka Niemca, czy to Mikołaja Sawickiego. Lepsza drużyna wygrała 25:20 w trzecim secie.

Trefl Gdańsk - Cerrad Enea Czarni Radom 3:0 (25:21, 25:21, 25:20)

Trefl: Kampa, Czerwiński, Sawicki, Urbanowicz, Niemiec, Bołądź, Perry (libero) oraz Martinez, Nasewicz

Czarni: Woicki, Mauricio, Łukasik, Lemański, Tammemaa, Schulz, Masłowski (libero) oraz Nowak, Rusin, Gąsior, Warda

MVP: Luke Perry (Trefl)

Czy Trefl Gdańsk zakończy sezon zasadniczy w górnej połowie tabeli PlusLigi?