Skończyło się na małym zaskoczeniu w meczu o awans

Reprezentacja Portoryko pozostaje w mistrzostwach świata siatkarek. Zawdzięcza to zwycięstwu 3:1 w meczu z Kenią. Drużynę z Afryki było stać na sprawienie tylko małej niespodzianki w drugim secie.

reprezentantki Portoryko PAP/EPA / Sander Koning / Na zdjęciu: reprezentantki Portoryko
Tylko jedna z drużyn mogła pozostać w mistrzostwach świata również na drugą fazę grupową. Przed bezpośrednim pojedynkiem obie solidarnie zdobyły po trzy punkty za zwycięstwo z Kamerunem, a także zostały pokonane w meczach z Włochami, Holandią oraz Belgią. Nie było się więc specjalnie czym pochwalić.

Wszystkie wcześniejsze konfrontacje tych drużyn kończyły się zwycięstwem Portorykanek w trzech setach. Trafiały na siebie w poprzedniej dekadzie w mistrzostwach świata, w kwalifikacjach do igrzysk olimpijskich czy w Grand Prix. W sobotę Kenia chciała mocniej zaszkodzić przeciwniczkom.

I to faktycznie częściowo udało się, ponieważ po raz pierwszy mecz Portoryko z Kenią nie zakończył się po trzech setach. Drużyna z Afryki wygrała 25:19 w drugiej partii po niepowodzeniu 15:25 w pierwszej. Na tym zaskoczenia zakończyły się, ponieważ Portoryko przejęło kontrolę nad wydarzeniami i zamknęło mecz w czterech setach. Tym samym ta drużyna zakończyła rywalizację na czwartym miejscu w grupie, a Kenia została na piątym.

Portoryko - Kenia 3:1 (25:15, 19:25, 25:18, 25:20)

Czy Portoryko wygra minimum jeden mecz w drugiej fazie grupowej MŚ 2022?