Perfekcyjny kontratak Polski. Koreanki bez szans (WIDEO)

Reprezentacja Polski rozpoczęła skutecznie mecz z Koreą Południową i wygrała pierwszego seta 25:17. Olivia Różański dołożyła do tego dużą cegiełkę. To ona zakończyła jedną z efektownych akcji.

Olivia Różański atakuje w meczu z Koreą Południową Twitter / Volleyball World / Olivia Różański atakuje w meczu z Koreą Południową
Reprezentacja Polski w meczu z Koreą Południową zapewniła sobie awans do drugiej fazy grupowej MŚ 2022. Biało-Czerwone poszły za uderzeniem po pokonaniu 3:1 Chorwacji oraz 3:0 Tajlandii. Ich przeciwniczki od początku sezonu reprezentacyjnego nie potrafią wygrać ani jednego spotkania, dlatego mało prawdopodobne było to, że zatrzymają podopieczne Stefano Lavariniego.

Tym razem Polsce nie udało się "odjechać" na początku pierwszego seta tak jak w poprzednim meczu przeciwko Tajlandii. Odebranie Koreankom energii do walki nie było prostym zadaniem. Aż do 16:16 był remis i drużyna z Azji miała szansę po raz pierwszy w MŚ przekroczyć granicę 20 punktów w secie.

Polska jednak na to nie pozwoliła, zdobyła od tego momentu dziewięć punktów, a straciła tylko jednego. W ten sposób wygrała 25:17.

Pierwszoplanową zawodniczką Polski w pierwszym secie była Olivia Różański, która atakowała z wysoką skutecznością, a także potrafiła zatrzymywać Koreanki blokiem. W jednej z najciekawszych akcji tej partii popisała się ona mocnym uderzeniem w kontrataku po obronie Zuzanny Góreckiej. Akcję można zobaczyć poniżej:

Czy Polska będzie najlepsza w grupie MŚ 2022?