Kogo pochwalić za horror z Iranem? Na dwóch pozycjach poważne ostrzeżenia

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Michał Mieczkowski / Na zdjęciu: Paweł Zatorski
WP SportoweFakty / Michał Mieczkowski / Na zdjęciu: Paweł Zatorski

Mecz Iranem (3:2), choć pełen emocji, pozostawiał wiele do życzenia ze strony Polaków. Na wysokości zadania stanęli dwaj zawodnicy, a na dwóch pozycjach był poważny problem.

Na zdjęciu: Marcin Janusz (rozgrywajacy)

Rozgrywający:

Marcin Janusz - 2,5

Grzegorz Łomacz - 3

To pierwszy tak ważny mecz w wykonaniu Marcina Janusza w reprezentacji Polski. I trudno powiedzieć, by zdał egzamin. Posyłał do kolegów wiele niedokładnych piłek, a jego wybory nie były najlepsze. Na szczęście w tie-breaku zagrał przyzwoicie.

Z kolei Grzegorz Łomacz pojawił się na dłuższy fragment w czwartym secie, a w pozostałych partiach wchodził na podwójne zmiany. Zaprezentował się poprawnie, ale bez większego błysku.

Na zdjęciu: Bartosz Kurek

Atakujący:

Bartosz Kurek - 3

Łukasz Kaczmarek - 3

Karol Butryn - bez oceny

Jak przez niemal całą fazę zasadniczą Ligi Narodów Bartosz Kurek prezentował się wybitnie, tak na ćwierćfinał nie dojechał. W pierwszym secie na dzień dobry dostał dwa bloki, do tego w zagrywce przez dłuższy czas mu nie szło. Później grał coraz lepiej w ofensywie, ale wciąż daleko od tego, do czego przyzwyczaił.

Kaczmarek podobnie jak Łomacz pojawiał się na podwójnych zmianach i na dłuższy moment w czwartym secie. W nim skończył 3 ataki. Karol Butryn pojawił się w kilku partiach tylko na zagrywkę, ale jego zagrywki były bardzo dobre. Może zasługuje na więcej szans?

Na zdjęciu: Karol Kłos

Środkowi:

Mateusz Bieniek - 3,5

Jakub Kochanowski - 3,5

Karol Kłos - 4

Kochanowski znakomicie wprowadził się w mecz, ale wraz z kolejnymi minutami po prostu gasł. Przestał kończyć ataki, a wcześniejsze popisy w polu serwisowym i bloku ustały. Został zmieniony przez Karola Kłosa, który zaliczył znakomite zawody, zwłaszcza w bloku, a środkowi właśnie od tego są. Mógł dołożyć więcej w zagrywce.

Z kolei Mateusz Bieniek zaliczył bardzo poprawne spotkanie w swoim stylu. Dobry atak i średnia gra w bloku. Zagrywkę miał przyzwoitą, ale miał w tym sezonie w tym elemencie lepsze występy.

Na zdjęciu: Kamil Semeniuk

Przyjmujący:

Kamil Semeniuk - 4,5

Aleksander Śliwka - 3,5

Tomasz Fornal - bez oceny

Bartosz Bednorz - bez oceny

Kamil Semeniuk był w sobotę motorem napędowym naszego zespołu i chyba jedynym zawodnikiem, który utrzymał dobry poziom przez niemal całe spotkanie. To jego znakomita gra w ofensywie na początku tie-breaka dała Biało-Czerwonym prowadzenie.

Śliwka po znakomitym początku w ofensywie później zgasł. Obudził się jednak na tie-breaka i można powiedzieć, że to jeden z lepszych występów w tym sezonie w kadrze. W czwartym secie zmienił go Fornal, który do gry zespołu nie wniósł wiele, a wcześniej w Gdańsku zbudował oczekiwania kapitalną grą. Bednorz także pojawił się w czwartym secie i on również zagrał za krótko, by go obiektywnie ocenić.

Na zdjęciu: Paweł Zatorski

Libero:

Paweł Zatorski - 2,5

Niestety, razem z Marcinem Januszem Paweł Zatorski był najsłabszym punktem drużyny. Niewiele bronił, a w przyjęciu był wdzięcznym celem dla Irańczyków. W niektórych ustawieniach wyglądało to niemal tak, jakby Semeniuk go krył w odbiorze zagrywki. Dwukrotnego mistrza świata stać na lepsze mecze.