Wymiana ciosów. Zażarta akcja w pierwszym ćwierćfinale Ligi Narodów (wideo)

Poznaliśmy pierwszego półfinalistę Ligi Narodów. W wygranym przez Stany Zjednoczone 3:1 meczu z Brazylią drużyny od początku starały się prezentować atrakcyjną siatkówkę. Pokazuje to jedna z akcji z pierwszego seta.

Akcja w meczu reprezentacji Brazylii i USA Twitter / Volleyball World / Akcja w meczu reprezentacji Brazylii i USA
Brazylia została pokonana i tym samym odpadła z turnieju finałowego Ligi Narodów, choć rozpoczęła mecz z Amerykanami od zwycięstwa 25:20 w pierwszym secie. Okazały się to dla zespołu z Ameryki Południowej miłe złego początki.

Właśnie w pierwszej partii została rozegrana jedna z najciekawszych akcji meczu. Brazylia zapunktowała na 3:1 po wymianie mocnych ciosów. Dobrze w obronie spisał się libero Canarinhos, a drugą szansę na zakończenie akcji atakiem wykorzystał Ricardo Lucarelli. Popisał się on zbiciem ponad blokiem po ciasnym skosie. Akcję można zobaczyć poniżej:

Siatkarze ze Stanów Zjednoczonych potrafili opanować sytuację na boisku i wygrać w pozostałych setach. Dlatego po zwycięstwie 3:1 to oni powalczą o medale Ligi Narodów. Nie jest to duża niespodzianka, ponieważ Amerykanie byli lepsi również w fazie zasadniczej rozgrywek.

Przypomnijmy, że Polska rozegra ćwierćfinał z Iranem w czwartek, a turniej finałowy z udziałem Stanów Zjednoczonych, a już bez Brazylii potrwa do niedzieli.

Czy reprezentacja USA będzie najlepsza w Lidze Narodów?