Wyłoniono komplet półfinalistek Ligi Narodów. Mocne otwarcie Tajlandii

W czwartek odbyły się dwa kolejne mecze ćwierćfinałowe Ligi Narodów Kobiet. W Ankarze obyło się bez niespodzianek. Znane są już cztery zespoły, które znalazły się w strefie medalowej.

Mateusz Kozanecki
Reprezentacja Turcji Materiały prasowe / Volleyball World / Reprezentacja Turcji
Trzeci mecz ćwierćfinałowy od początku układał się pod dyktando Włoszek. Podopieczne trenera Davide Mazzantiego pewnie wygrały dwa pierwsze sety. W kolejnej partii - po zaciętej końcówce - górą były Chinki.

Zawodniczki Cai Bina nie zdołały jednak pójść za ciosem i spotkanie zakończyło się wynikiem 3:1. Fenomenalnie spisała się Paola Egonu, która w pojedynkę zdobyła aż 36 punktów - w tym po 10 w pierwszym i czwartym secie.

Drugie spotkanie obserwowało aż 11 tysięcy widzów. Tłum lokalnych kibiców nie wystraszył reprezentacji Tajlandii, która sensacyjnie wygrała pierwszego seta w meczu z Turcją.

Potem ekipa Giovanniego Guidettiego wskoczyła na właściwe tory, wygrywając kolejno do 15, 18 i 21. W efektownym stylu Turczynki znalazła się w finałowej czwórce.

Wśród miejscowych najskuteczniejsze były Eda Erdem Dundar i Ebrar Karakurt, które zdobyły po 17 punktów. Liderką Tajlandii była z kolei Ajcharaporn Kongyot.

Półfinały Ligi Narodów Kobiet zaplanowane zostały na sobotę, 16 lipca. O godz. 14:00 (czasu polskiego) rozpocznie się mecz Serbia - Brazylia, natomiast o 17:30 ruszy starcie Turcja - Włochy.