LN: Zacięty bój walczącej o play-offy Argentyny z USA

Walcząca o awans do play-offów Argentyna stoczyła zacięty bój z USA. Ostatecznie musiała jednak uznać wyższość rywali, przegrywając po tie-breaku. Bez straty seta zwyciężyły natomiast Francja oraz Brazylia.

Jakub Fordon
siatkarze reprezentacji Argentyny Materiały prasowe / FIVB / Na zdjęciu: siatkarze reprezentacji Argentyny
Dobiega końca faza zasadnicza Ligi Narodów. Siedem zespołów jest już pewnych gry w ćwierćfinałach: USA, Polska, Włochy, Francja, Japonia, Brazylia oraz Iran. Do samego końca potrwa walka o ostatnie miejsce premiowane grą w play-offach.

Obecnie znajduje się na nim Holandia, którą czeka starcie z Włochami. Wyprzedzić może ich jeszcze tylko Słowenia, ale potrzebuje do tego zwycięstwa z naszą reprezentacją. Wiemy już, że w Bolonii na pewno nie zobaczymy Argentyny.

W starciu z USA siatkarze z Argentyny potrzebowali zwycięstwa, aby wyprzedzić w tabeli Holandię. Byli blisko tego, bowiem prowadzili już 2:1. Rywale jednak wzięli się w garść i po emocjonującym tie-breaku ostatecznie zwyciężyli. Podopieczni Marcelo Mendeza ostatecznie zakończyli zmagania w Lidze Narodów na fazie zasadniczej, w której wygrali pięć spotkań.

W innych meczach bez straty seta zwyciężyła Brazylia oraz Francja. Świetnie spisująca się Japonia nie była w stanie przeciwstawić się rywalom i ostatecznie nie poprawi swojej piątej lokaty. Oznacza to, że w ćwierćfinale zmierzą się z podopiecznymi Andrea Gianiego, którzy bez żadnych problemów pokonali 3:0 Australię.

USA - Argentyna 3:2 (29:27, 22:25, 20:25, 25:13, 17:15)

Australia - Francja 0:3 (16:25, 12:25, 26:28)

Brazylia - Japonia 3:0 (25:23, 25:23, 25:22)