Wielkie zwycięstwo i imponująca seria w Lidze Narodów

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / FIVB / Na zdjęciu: Reprezentacja Japonii siatkarek
Materiały prasowe / FIVB / Na zdjęciu: Reprezentacja Japonii siatkarek

W niedzielnym hicie Ligi Narodów na Filipinach Japonki pokonały Chinki 3:1, w ostatnim secie kompletnie dominując. Przedłużyły tym samym imponującą serię. W innych meczach także nie zabrakło emocji.

W niedzielnych meczach na Filipinach Polki nie brały udziału, ale nie zabrakło ciekawych starć. W pierwszym z nich sobotnie pogromczynie Biało-Czerwonych, reprezentantki Belgii zmierzyły się z kadrą Bułgarii.

I to właśnie one, napędzone sobotnim zwycięstwem wygrały pierwsze dwa sety. Zawodniczki z Bałkanów nie zamierzały jednak się poddawać i zdołały doprowadzić do tie-breaka. W nim lepsze okazały się jednak Belgijki, które odniosły swoje trzecie zwycięstwo w tegorocznej edycji Ligi Narodów siatkarek. Do wygranej poprowadziła je nieoceniona Britt Herbots, która wywalczyła 26 punktów.

Sensacyjnie Tajki zdominowały Amerykanki w pierwszym secie. Później jednak mistrzynie olimpijskie wzięły sprawę w swoje ręce. Wygrały kolejne trzy partie, w tym trzecią, która była na noże. Wśród zawodniczek USA 27 punktów zdobyła Alexandra Frantti, a dla pokonanych 25 "oczek" Ajcharaporn Kongyot.

W wielkim niedzielnym hicie Japonki zmierzyły się z Chinkami. Zawodniczki z Państwa Środka pewnie wygrały pierwszego seta, ale w kolejnych przeważały już ich rywalki. W czwartym secie całkowicie je zdominowały, wygrywając seta aż do 12. Japonki to po ośmiu kolejkach jedyna niepokonana drużyna w tegorocznej edycji VNL. W niedzielę prym wiodła Sarina Koga, która zapisała na swoim koncie 22 punkty.