Niespodzianka w Brazylii. Włoszki zaskoczyły gospodynie w Lidze Narodów

Brazylijki nie zakończą drugiego tygodnia Ligi Narodów z kompletem zwycięstw. Przed własną publicznością musiały uznać wyższość Włoszek (1:3). Podopieczne Davide Mazzantiego w Ameryce Południowej nie przegrały żadnego spotkania.

Jakub Fordon
siatkarki reprezentacji Włoch Materiały prasowe / VNL / Na zdjęciu: siatkarki reprezentacji Włoch
Spotkały się ze sobą zespoły, które w drugim Ligi Narodów nie poniosły jeszcze żadnej porażki. Faworytkami starcia były Brazylijki, które rywalizują przed własną publicznością.

Nieoczekiwanie to Włoszki w pierwszym secie zbudowały przewagę niemożliwą do odrobienia. Podobnie było w drugiej partii. Rywalki zdołały przerwać ich szturm, ale nie na długo. W czwartej odsłonie meczu siatkarki z Półwyspu Apenińskiego ponownie zdemolowały Brazylijki i ostatecznie zwyciężyły 3:1.

Pewne zwycięstwo odniosła także reprezentacja Turcji, która w trzech setach pokonała Niemki. Podopieczne Vitala Heynena w każdej partii zmuszone były odrabiać stratę. Wychodziło im to całkiem nieźle, ale rywalki w końcówkach zachowywały zimną krew.

Żadnych szans Koreankom nie dały Holenderki. Już w pierwszej odsłonie Azjatki były w stanie zdobyć zaledwie 11 punktów. Lepiej radziły sobie w kolejnych partiach, ale o zwycięstwie jednej z nich nie było mowy. Reprezentacja Korei Południowej wciąż pozostaje jedynym zespołem, który jak dotąd nie wygrał żadnego spotkania, a także nie urwał nawet jednego seta.

Włochy - Brazylia 3:1 (25:17, 25:15, 14:25, 25:14)

Niemcy - Turcja 0:3 (22:25, 21:25, 22:25)

Holandia - Korea Południowa 3:0 (25:11, 25:21, 25:18)