Amerykanie nie mieli litości dla przeciwnika

Reprezentacja USA jest na czele tabeli Ligi Narodów po pierwszym dniu rywalizacji. W wygranym 3:0 meczu ze Słowenią nie pozwoliła przeciwnikom przebić się przez barierę 20 punktów w ani jednym secie.

Reprezentacja USA w meczu ze Słowenią Materiały prasowe / FIVB / Reprezentacja USA w meczu ze Słowenią
Amerykanie dominowali w hali w Brasilli. W punktach zdobytych atakiem okazali się lepsi 36:27, w blokach 14:4, a w asach serwisowych 7:3. Słowenia nie nawiązała rywalizacji i zeszła z boiska pokonana po trzech krótkich setach.

Po 14 punktów dla reprezentacji USA zdobyli Aaron Russell i Kyle Ensing. Dobrze znany z PlusLigi, David Smith pięć razy zablokował Słoweńców, a poza Russellem i Ensingiem, dwoma asami serwisowymi pomógł Thomas Jaeschke. W Słowenii ani jeden zawodnik nie zdobył dwucyfrowej liczby "oczek".

W azjatyckim starciu Iran wygrał 3:1 z Chinami. Był to niejednoznaczny mecz, w którym Persowie łatwo rozstrzygnęli dwa sety, w pozostałych toczyli zaciętą walkę, a w jednej musieli nawet uznać wyższość przeciwników.

Iran osiągnął największą przewagę w polu serwisowym. Spośród 14 asów, najwięcej - po cztery - były zasługą Mortezy Sharifiego oraz Sabera Kazemiego. Sharifi, jako jedyny siatkarz na boisku, dobił do granicy 20 zdobytych punktów. Drugi pod tym względem był, znany z polskich hal, kapitan zespołu Milad Ebadipour, który pomógł w pokonaniu Chin 15 "oczkami".