Tajki i Japonki sprawiły sensacje. Wielkie emocje w Lidze Narodów

Na zakończenie pierwszego tygodnia w Lidze Narodów pań nie obyło się bez sensacji. Niespodziewane zwycięstwa odniosły Tajki i Japonki. Emocji nie zabrakło także w pozostałych meczach

Arkadiusz Dudziak
Reprezentacja Tajlandii kobiet Materiały prasowe / FIVB / Na zdjęciu: Reprezentacja Tajlandii kobiet
Serbki prowadziły już 2:0 z reprezentacją Holandii. Oranje jednak nie poddawały się i po pierwszych dwóch słabszych partiach, były w stanie doprowadzić do tie-breaka. W nim jednak ponownie lepsze okazały się zawodniczki z Bałkanów. Do zwycięstwa poprowadziła je Sara Lozo, która zapisała na swoim koncie 24 "oczka".

Wielką sensację sprawiły jednak Tajki. Nie podłamały ich wysoko wygrane, bo do 13 i 14 sety przez Chinki. Były w stanie z wyniku 1:2 doprowadzić do tie-breaka i w nim okazały się lepsze. Po pierwszym tygodniu mają na koncie 3 zwycięstwa, a na rozkładzie Chinki i Serbki. W niedzielnym meczu prym wiodła Pimpichaya Kokram, która zdobyła aż 28 punktów.

Po fatalnym pierwszym secie przed własną publicznością zwyciężyły Turczynki, które ograły Belgijki 3:1. W późniejszych partiach kontrolowały już boiskowe wydarzenia. Nie było niespodzianki i najskuteczniejszą zawodniczką w ich szeregach była Ebrar Karakurt, która wywalczyła aż 22 "oczka".

Nie małej niespodzianki dokonały Japonki. Zawodniczki z Kraju Kwitnącej Wiśni bez straty seta pokonały Amerykanki. Siatkarki z Azji kontrolowały przebieg niemal całego meczu, co dało im zwycięstwo bez straty seta. Po 19 "oczek" dla zwyciężczyń zdobyły Sarina Koga oraz Arisa Inoue.

Na zakończenie pierwszej części zmagań Kanadyjki bez straty seta ograły zawodniczki z Korei Południowej. Siatkarki z Ameryki Północnej zdominowały rywalki, a najbardziej punktodajną zawodniczką była Kiera van Ryk.