Najpierw falstart, później wygrana. Faworytki górą w Lidze Narodów

Siatkarki z Serbii przegrały pierwszego seta w Lidze Narodów 14:25. Nie była to zapowiedź dalszych problemów, a wypadek przy pracy. Drużyna z Bałkanów odniosła zwycięstwo 3:1 w meczu z Belgią.

reprezentacja Serbii siatkarek Materiały prasowe / CEV / Na zdjęciu: reprezentacja Serbii siatkarek
Konfrontacja Serbii z Belgią była drugą między drużynami z Europy, do której doszło w Ankarze w pierwszym tygodniu Ligi Narodów Kobiet. We wcześniejszej Turcja wygrała w trzech setach z Włochami. W środę także zwyciężyły faworytki, którymi były Serbki, ale nie było to aż tak proste zadanie.

Drużyna z Bałkanów zwyciężyła 3:1 pomimo poważnego falstartu w pierwszym secie. Zakończył się on wynikiem 14:25. W kolejnych partiach rozdrażnione Serbki postawiły na swoim, to one zawsze były w kluczowym momencie przed Belgijkami. Lepsza drużyna była lepsza przede wszystkim w skuteczności w ataku, a także częściej korzystała z błędów przeciwniczek. Siatkarki z Beneluksu lepiej przyjmowały, ale nie potrafiły tego później przekuć na powodzenie w ofensywie.

Najwięcej 21 punktów dla Serbii zdobyła Ana Bjelica. To jedna z kilku siatkarek, które rywalizują aktualnie w Lidze Narodów, a w przeszłości można było je oglądać w Tauron Lidze. Poza nią w kadrze Serbii były między innymi Katarina Lazović i Sladjana Mirković.

W Lidze Narodów nie rozegrano jeszcze tie-breaka, choć zanosiło się na niego w meczu Chin z Holandią. Azjatki postanowiły do niego nie dopuścić i w czwartym secie uniknęły porażki mimo wyniku 6:10. Chinki przeprowadziły pościg, wygrały partię 25:23 i cały mecz 3:1.

Chinki górowały w polu serwisowym i w bloku. W drużynie nie było jednej liderki. Yuanyuan Wang zdobyła 21 punktów, Xiangyu Gong tylko o jeden mniej, a Li Yingying o dwa mniej. W Holandii wyraźnie wyróżniała się Celeste Plak, została najlepszą punktującą meczu, ale 24 wywalczone przez nią "oczka" nie pozwoliły zespołowi zapunktować.

Polska rozegra pierwszy mecz z Kanadą, a rozpocznie się on o północy w nocy ze środy na czwartek.