WT Warszawa: Jagoda Gruszczyńska i Aleksandra Gromadowska poza turniejem

Jedyna polska para walcząca o miejsce w pierwszej rundzie warszawskiego World Touru przegrała swój mecz i pożegnała się z zawodami. Duet Gruszczyńska/Gromadowska uległ w dwóch setach rywalkom ze Szwajcarii.

Michał Kaczmarczyk
Jagoda Gruszczyńska i Kinga Kołosińska Materiały prasowe / CEV / Jagoda Gruszczyńska i Kinga Kołosińska

Zasada piątkowych spotkań rozgrywanych w Warszawie przed południem była prosta: w "rundzie przegranych" rywalizowały ekipy, którym nie powiodło się w meczach fazy grupowej rozgrywanych dzień wcześniej. Zwycięzca gwarantował sobie miejsce w pierwszej rundzie pucharowej WT Warszawa, przegrany żegnał się z zawodami. Polki uległy dosyć wyraźnie wyżej notowanej parze ze Szwajcarii, przegrywając w każdym secie do 16 i zakończyły warszawski World Tour na 25. miejscu.

W ostatniej chwili przed podzieleniem losu Gruszczyńskiej i Gromadowskiej wyratowała się słynna Kerri Walsh-Jennings, grająca w parze z Nicole Branagh. Amerykanki bardzo pokonały w swoim meczu "rundy przegranych" Xinxin Wang i Bing Bai, dzięki czemu zobaczymy je w kolejnym etapie rozgrywek. W najciekawszych spotkaniu przedpołudniowej serii starć kobiecego Touru sklasyfikowany na 7. pozycji w turniejowym rankingu duet Mariafe Artacho/Taliqua Clancy z Australii uległ parze z Finlandii Anniina Parkkinen/Taru Lahti-Liukkonen w trzech setach.

W pierwszej rundzie WT Warszawa zobaczymy Katarzynę Kociołek i Kingę Kołosińską, które zajęły w grupie H drugą lokatę dzięki lepszemu stosunkowi tzw. małych punktów od niemieckiej pary Bieneck/Schneider.

"Runda przegranych" fazy pucharowej World Tour Warsaw 2018:

Grupa A:

Tereza Kotlasova/Daniela Rezova (Czechy) - Fan Wang/Xinyi Xia (Chiny) 0:2 (15:21, 23:25)

Grupa B:

Marta Menegatti/Laura Giombini (Włochy) - Nadieżdza Małoguzowa/Swietłana Kołomina 0:2 (21:23, 17:21)

Grupa C:

Jagoda Gruszczyńska/Aleksandra Gromadowska (Polska) - Joana Heidrich/Anouk Verge-Depre (Szwajcaria) 0:2 (16:21, 16:21)

Grupa D:

Xinxin Wang/Bing Bai (Chiny) - Nicole Branagh/Kerri Walsh-Jennings (USA) 0:2 (12:21, 12:21)

Grupa E:

Ingrid Lunde/Oda Johanne Ulveseth (Norwegia) - Katharina Schützenhöfer/Lena Plesiutschnig (Austria) 2:0 (22:20, 21:13)

Grupa F:

Betsi Flint/Emily Day (USA) - Josemari Alves/Liliane Maestrini (Brazylia) 0:2 (16:21, 13:21)

Grupa G:

Mariafe Artacho/Taliqua Clancy (Australia) - Anniina Parkkinen/Taru Lahti-Liukkonen (Finlandia) 1:2 (14:21, 21:16, 10:15)

Grupa H:

Jamie Lynn Broder/Taylor Pischke (Kanada) - Isabel Schenider/Victoria Bieneck (Niemcy) 0:2 (16:21, 10:21)