WT Warszawa: Hiszpanki za silne dla Biało-Czerwonych. Kołosińska i Kociołek z pierwszą porażką

Kindze Kołosińskiej i Katarzynie Kociołek nie udało się zakończyć fazy grupowej na pierwszym miejscu. Polki uległy w tie-breaku Hiszpankom, Lilianie Fernandez i Elsie Baquerizo, które awansowały bezpośrednio do drugiej rundy

Katarzyna Smelik
Katarzyna Kociołek (z lewej) i Kinga Kołosińska (z prawej) Materiały prasowe / FIVB / Na zdjęciu: Katarzyna Kociołek (z lewej) i Kinga Kołosińska (z prawej)
Do rywalizacji w fazie grupowej turnieju World Tour w Warszawie przystąpiły dwie polskie, żeńskie pary. Udanie swoje zmagania zainaugurowały Kinga Kołosińska oraz Katarzyna Kociołek, pokonując kanadyjski duet Jamie Lynn Broder i Taylor Pischke. To zwycięstwo pozwoliło im powalczyć o pierwsze miejsce w grupie H.

Biało-Czerwone na warszawski piasek wbiegły o godzinie 16:50, by zmierzyć się z hiszpańską parą, Lilianą Fernandez i Elsą Baquerizo. Do pierwszej przerwy technicznej trwał zacięty pojedynek punkt za punkt, wówczas inicjatywę przejęły Hiszpanki. Proste błędy Polek były wodą na młyn dla rywalek, które konsekwentną grą zbudowały przewagę i pewnie wygrały do 17.

Kołosińska i Kociołek nie podłamały się niepowodzeniami w poprzedniej partii. Od początku seta bombardowały zagrywką, a za cel obrały sobie Else Baquerizo, która nie radziła sobie w odbiorze. Pewna i skuteczna gra Biało-Czerwonych pozwoliła im doprowadzić do tie-breaka. W decydującej partii więcej zimnej krwi zachowały hiszpańskie siatkarki.

Mimo porażki, reprezentantki Polski awansowały do kolejnej rundy turnieju, jednak rywalizację rozpoczną już od pierwszej rundy.

Wynik:

Kinga Kołosińska/Katarzyna Kociołek (Polska) - Liliana Fernandez Steiner/Elsa Baquerizo McMillan (Hiszpania) 1:2 (17:21, 21:11, 13:15)

Czy Kołosińska i Kociołek stanął na podium turnieju World Tour w Warszawie?