MP w siatkówce plażowej: złoto dla Grzegorza Fijałka i Mariusza Prudla

Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel zdobyli złoty medal mistrzostw Polski w siatkówce plażowej, które rozegrano we Wrześni. W finale uczestniczy IO w Rio de Janeiro pokonali 2:0 duet Michał Bryl / Kacper Kujawiak.

Szymon Łożyński
WP SportoweFakty

Na najniższym stopniu podium mistrzostw kraju stanęli natomiast Piotr Kantor i Bartosz Łosiak. W mecz o brąz triumfatorzy tegorocznego Grand Slamu w Rio de Janeiro wygrali z Bartłomiejem Kiernozem i Bartłomiejem Malcem.

Po ceremonii dekoracji triumfatorzy nie ukrywali radości z wywalczenia złotych medali. - Cieszymy się bardzo z tego zwycięstwa. Tytułu mistrza Polski nie zdobywa się łatwo, o czym mogliśmy się przekonać w ostatnich dniach we Wrześni. Dlatego ten sukces osiągnięty w tym miłym dla nas miejscu bardzo sobie cenimy - przyznał Mariusz Prudel.

Dla duetów Fijałek/Prudel oraz Kantor/Łosiak rywalizacja we Wrześni nie była ostatnim akordem sezonu. Oba duety wezmą udział w finałowym turnieju tegorocznego World Tour w Toronto, który zaplanowano w dniach 13-18 września.