WT Long Beach: Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel w finale!

Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel w poprzednią niedzielę wywalczyli premierowy tytuł w Hadze, a w Long Beach staną przed szansą powtórzenia tego wyczynu!

Dominika Pawlik
Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel pokonali amerykański duet Todd Rogers / Theodore Brunner i w niedzielę powalczą o złoty medal w Long Beach. Polacy w ubiegłym tygodniu w Hadze przeszli do historii, wygrywając po raz pierwszy w karierze w imprezie z cyklu World Tour.
Polacy dobrze rozpoczęli półfinałowy mecz, szybko odskakując rywalom, a dużą zasługę w tym miała kąśliwa zagrywka Fijałka. Amerykanie odrobili część strat, ale biało-czerwoni ponownie zbudowali przewagę i tym razem nie oddali jej już do samego końca, wygrywając seta do 15.

W drugiej odsłonie Rogers i Brunner starali się od samego początku pilnować wyniku, by tym razem rywale nie zdołali im odskoczyć. Wydawało się, że zwycięstwo jest już niezagrożone, biało-czerwoni prowadzili już sześcioma punktami. Amerykanie dobrze jednak grali z kontry, dzięki czemu zniwelowali straty i wyrównali stan seta na 19:19. Polacy po raz kolejny w Long Beach udowodnili, że w końcówkach są bezbłędni i pewnie wygrali dwie kolejne akcje.

W meczu o złoto zmierzą się z najwyżej rozstawionymi Seanem Rosenthalem iPhilipem Dalhausserem lub Stefanem Windscheifem i Alexandrem Walkenhorstem.