Polacy w finale letniej uniwersjady

Michał Kądzioła i Jakub Szałankiewicz wygrali półfinałowy bój z Rosjanami. Polacy potrzebowali trzech setów, aby wywalczyć awans do meczu o złoto.

Dawid Lis
Dawid Lis

Polacy w piątek wygrali swoje spotkanie ćwierćfinałowe i mieli dużo czasu, aby przygotować się do rozgrywki półfinałowej. O finał Michałowi Kądziole i Jakubowi Szałankiewiczowi przyszło walczyć z parą gospodarzy: Jarosław Koszkariew i Konstantin Semenow.

W pierwszym secie minimalnie lepsi okazali się Rosjanie. W kolejnym jednak Polacy grali skuteczniej. Jednak przy prowadzeniu 14:12 stracili trzy punkty z rzędu i zaczęła się nerwowa końcówka. Ostatecznie biało-czerwoni wygrali drugą partię 22:20 i doprowadzili do tie-breaka.

W trzeciej odsłonie tego meczu Kądzioła i Szałankiewicz szybko wypracowali sobie przewagę i do końca już jej nie rozstrwonili, wygrywając decydującego seta 15:10. W finale o godz. 21 czasu lokalnego (19 w Polsce) Polacy zmierzą się z niemiecką parą Jonas Schroeder/Armin Dollinger.