MŚ 2014: Polacy nie powtórzą wyniku z I fazy Mistrzostw Świata 2006 w Japonii

Reprezentacja Polski mężczyzn w MŚ 2014 jednak nie powtórzy wyniku z I fazy mundialu w 2006 roku w Japonii, gdyż szansę na to zaprzepaściła tracąc seta w starciu z Kamerunem.

Tomasz Rosiński
Polacy podczas MŚ osiem lat temu w Kraju Kwitnącej Wiśni pierwszą rundę turnieju zakończyli bez straty partii (15:0), wygrywając pięć kolejnych spotkań z: Chinami, Argentyną, Egiptem, Portoryko oraz Japończykami.
Wydawało się, że polscy siatkarze, po 3 wygranych w MŚ 2014 w trzech setach z Serbią, Australią oraz Wenezuelą, mogą w pierwszej fazie powtórzyć wynik z japońskich mistrzostw globu, tym bardziej, że pozostały im konfrontacje z Kameruńczykami i Argentyńczykami. Jednak marzenia o tym prysły po pierwszej odsłonie spotkania z ekipą z Afryki.

Biało-czerwoni podczas Mistrzostw Świata 2006 swoją świetną passę siedmiu kolejnych meczów bez przegranej partii zakończyli dopiero w trakcie słynnego spotkania z Rosją (3:2), które zadecydowało o tym, że podopieczni Raula Lozano awansowali do strefy medalowej siatkarskiego mundialu, ostatecznie zdobywając wicemistrzostwo świata.

Zagraniczne media: Stephane Antiga niesie nadzieje całego kraju, siatkówka w Polsce jest sposobem na życie!