Rio 2016: Ewelina Wojnarowska z drugim czasem zakwalifikowała się do 1/2 finału

Ewelina Wojnarowska zajęła drugie miejsce w czwartym wyścigu eliminacyjnym kajakarek na 500 metrów podczas igrzysk olimpijskich 2016 w Rio de Janeiro. Polka zakwalifikowała się do 1/2 finału.

Piotr Ziemka
PAP / Bartłomiej Zborowski

Ewelina Wojnarowska uczestniczyła w najszybszym wyścigu kwalifikacyjnym. Przed nią znalazła się jedynie Inna Osypenko-Rodomska. Pierwszą serię wygrała Lisa Carrington (1:54.765), która w Rio de Janeiro obroniła tytuł mistrzyni olimpijskiej na 200 metrów. W drugiej serii eliminacyjnej triumfowała Danuta Kozak, a w trzeciej - Yu Zhou.

6. Danuta Kozak Węgry 1:53.427

Do półfinału zmagań kanadyjkarzy na 200 metrów nie zakwalifikował się Tomasz Kaczor. Awans do dalszej fazy uzyskało po pięciu czołowych zawodników z czterech wyścigów oraz jeden kajakarz z szóstego miejsca. Szósty był między innymi Kaczor, ale nie miał najlepszego czasu spośród zawodników sklasyfikowanych na szóstej pozycji.

6. Thomas Simart Francja 40.415

W konkurencji K2 na 1000 m rozegrano dwa wyścigi eliminacyjne. Pierwszy wygrali Max Rendschmidt oraz Marcus Gross, a drugim najlepiej spisali się Marko Tomicevic i Milenko Zoric. Triumfatorzy awansowali bezpośrednio do finału, pozostali wezmą udział w półfinałach. Łączne wyniki K2 na 1000 metrów:

6. Tibor Hufnagel / Benjamin Ceiner Węgry 3:25.580

W K2 na 200 metrów piąty wynik eliminacji uzyskali Aurimas Lankas oraz Edvinas Ramanauskas, ale awansowali bezpośrednio do finału, bo wygrali wyścig eliminacyjny. W pierwszym lepszy czas od Litwinów miały cztery duety - do finału zakwalifikowali się Saul Craviotto i Cristian Toro. Łączne wyniki K2 na 200 metrów: