Rio 2016: Rafał Omelko poza finałem na 400 metrów

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA
PAP/EPA

Srebrny medalista w sztafecie na ME w Amsterdamie nie awansował do finału 400 m podczas IO w Rio de Janeiro. Polak wystąpił w trzecim biegu półfinałowym, w którym zajął szóste miejsce z wynikiem 45.28.

W półfinałach wystąpiło 23 lekkoatletów, którzy rywalizowali w trzech biegach. Z każdego bezpośredni awans do finału wywalczyło po dwóch najszybszych zawodników. Ósemkę finałową uzupełniło dwóch biegaczy z najlepszymi czasami wśród tych, którzy nie zajęli miejsca w czołowej dwójce, tzw. szczęśliwi przegrani.

Celem dla Rafała Omelko na półfinał było zejście poniżej 45 sekund. Polak tradycyjnie rozpoczął przeciętnie, by znacznie przyspieszyć pod koniec dystansu. Ostatecznie Omelko nie zdołał osiągnąć wyniku jaki sobie założył i z rezultatem 45.28 zajął siódme miejsce w swoim biegu kwalifikacyjnym i łącznie 19. lokatę.

W kwalifikacjach najszybszy był Kirani James z Grenady. Finał zostanie rozegrany o 3 w nocy z niedzieli na poniedziałek czasu polskiego.