Rajd Francji: Dani Sordo nowym liderem. Kubica znów gorszy od Walijczyka

Robert Kubica przegrał kolejny odcinek specjalny kosztem utalentowanego kierowcy Forda, Elfyna Evansa. Pech dotychczasowego lidera rajdu, Thierrego Neuville'a wykorzystał Dani Sordo.

Polski kierowca pokonał jedenasty odcinek specjalny Hohlandsbourg - Firstplan w czasie 15:30.7. Rezultat blisko jedenaście sekund lepszy niż podczas porannej próby nie starczył Robertowi Kubicy do pokonania Elfyna Evansa.

Walijczyk jadący Fordem Fiestą R5 wygrał do tej pory trzy z czterech sobotnich odcinków specjalnych. Jego strata do Kubicy w klasyfikacji generalnej WRC2 zmalała do 3:12.2.

Nowym liderem Rajdu Francji w najwyższej klasie WRC został Hiszpan, Dani Sordo. Zawodnik Citroena zmienił na prowadzeniu Thierrego Neuville'a. Belgijski kierowca przebił oponę i na jedenastym odcinku stracił do zwycięzcy blisko minutę. Drugie miejsce w "generalce" zachował Jari-Matti Latvala. Na trzecie awansował zwycięzca pierwszego desu drugiej sobotniej pętli Sebastien Loeb.

Klasyfikacja generalna po 11 OS: 1. Sordo Dani / Del Barrio C. 2. Latvala J. / Anttila Mikka +2.9 3. Loeb S. / Elena D. +4.5 . 11. Kubica Robert / Baran Maciej +6:36.0

Klasyfikacja generalna WRC2 po 11 OS: 1. Kubica Robert / Baran Maciej 2. Evans Elfyn / Barritt Daniel +3:12.2 3. Al Ketbi Rashid / Hepperle Karina +10:58.3