Weronika Hallmann z czterema medalami Pucharu Świata w pływaniu w Ad-Dausze

W Ad-Dausze rozegrano siódme, ostatnie zawody Pucharu Świata 2019 w pływaniu. Cztery medale zdobyła tam Weronika Hallmann.

Piotr Ziemka
Weronika Hallmann Getty Images / Ronny Hartmann / Na zdjęciu: Weronika Hallmann
Urodzona 20 lipca 2000 roku pływaczka zajęła w Ad-Dausze trzecią lokatę na 200 metrów stylem klasycznym (2:31.17), czwartą na 100 metrów (1:09.69) oraz drugą na 50 metrów (32.02). Na najdłuższym z tych dystansów przed 19-letnią zawodniczką znalazły się Eszter Bekesi (2:28.24) i Witalina Simonowa (2:29.98). W rywalizacji na 100 metrów w czołowej trójce zostały sklasyfikowane: Jhenniffer Conceicao (1:08.28), Simonowa (1:08.64) i Bekesi (1:08.79). Z kolei w sprincie Weronika Hallmann finiszowała z przewagą jednej setnej sekundy nad trzecią Emily Seebohm. Na 50 metrów również triumfowała Brazylijka Conceicao (30.93).

Hallmann zdobyła również brązowe medale w zmaganiach drużynowych. W mieszanej sztafecie 4x100 metrów kraulem poza występującą na ostatniej zmianie zawodniczką z klubu AZS AWF Warszawa w składzie polskiej reprezentacji wystąpili: Michał Chudy, Kacper Stokowski i Zuzanna Herasimowicz.

Ostatnią konkurencją Pucharu Świata 2019 w pływaniu była sztafeta 4x100 metrów stylem zmiennym. W tej rywalizacji trzecie miejsce zajęła polska reprezentacja w zestawieniu: Herasimowicz, Hallmann, Jakub Majerski i Stokowski.

Majerski wywalczył też srebrny medal na 100 metrów stylem motylkowym. Uzyskał czas 52.11. Przed 19-latkiem ukończył wyścig jedynie Chad Le Clos (51.70). W październiku Majerski był trzeci w zawodach Pucharu Świata w Budapeszcie oraz drugi w Berlinie.

Klasyfikację generalną Pucharu Świata wygrała z dorobkiem 357 punktów Cate Campbell. Katinka Hosszu zgromadziła 312 "oczek" i w końcowym rankingu sklasyfikowano ją na drugiej pozycji. Wśród mężczyzn najlepszy okazał Władimir Morozow (333 pkt).

W Pucharze Świata 2019 nie wziął udziału Radosław Kawęcki. Najlepszy obecnie polski pływak uczestniczył za to w cyklu International Swimming League, Światowych Wojskowych Igrzyskach Sportowych, a także krajowych zawodach Grand Prix.

Czy któraś z polskich pływaczek zdobędzie medal mistrzostw Europy 2019 na krótkim basenie?