Trzecie miejsce Radosława Kawęckiego w zawodach Pucharu Świata w Eindhoven

Radosław Kawęcki zajął trzecie miejsce w rywalizacji na 200 metrów stylem grzbietowym podczas zawodów Pucharu Świata na krótkim basenie w Eindhoven.

Piotr Ziemka
Radosław Kawęcki WP SportoweFakty / Łukasz Trzeszczkowski / Na zdjęciu: Radosław Kawęcki
W eliminacjach Radosław Kawęcki uzyskał czwarty rezultat. W wyścigu finałowym zajął trzecie miejsce z czasem 1:52.42. Polak był trzeci również po pięćdziesięciu, stu oraz 150 metrach. Zwyciężył Mitchell James Larkin. Australijczyk znajdował się na drugim miejscu po 50, 100 i 150 m, a prowadził Ryosuke Irie. Na ostatniej "pięćdziesiątce" Japończyka wyprzedził Larkin, który triumfował z wynikiem 1:49.75. Irie miał 1:50.15.

Kawęcki uzyskał o trzy setne sekundy lepszy rezultat od sklasyfikowanego na czwartej pozycji Rosjanina Grigorija Tarasewicza (1:52.45).

Dwunasta w eliminacjach na 100 metrów stylem zmiennym oraz na 50 m stylem grzbietowym była Alicja Tchórz. Do finałów awansowały czołowe ósemki.

Eindhoven jest gospodarzem trzecich zawodów zaliczanych do Pucharu Świata 2018 w pływaniu. W Kazaniu oraz Ad-Dausze Polacy nie startowali.

Czy Radosław Kawęcki zwycięży w zawodach Pucharu Świata w 2018 roku?