Drugie miejsca Radosława Kawęckiego i Wojciecha Wojdaka w PŚ w Ad-Dausze

Radosław Kawęcki zajął drugie miejsce w wyścigu na 100 metrów stylem grzbietowym podczas zawodów Pucharu Świata na krótkim basenie w Ad-Dausze. W rywalizacji na 400 m kraulem drugi był Wojciech Wojdak.

Piotr Ziemka
Wojciech Wojdak - srebrny medalista mistrzostw świata 2017 w pływaniu PAP / Wojciech Pacewicz / Wojciech Wojdak - srebrny medalista mistrzostw świata 2017 w pływaniu
Po pięćdziesięciu metrach Radosław Kawęcki zajmował trzecie miejsce ze stratą osiemnastu setnych sekundy do prowadzącego Christiana Dienera. Później Polak wyprzedził drugiego na półmetku Władimira Morozowa, zmniejszył stratę do lidera, ale Niemiec zachował prowadzenie i triumfował z czasem 51 sekund. Kawęcki uzyskał 51.11, zaś Rosjaninowi zmierzono 51.13. Diener zwyciężył, a Kawęcki był drugi również podczas poprzednich zawodów Pucharu Świata rozegranych w sobotę 30 września w Hongkongu.

Srebrny medal w Ad-Dausze zdobył też Wojciech Wojdak. Polak znajdował się na czele po 1/8 wyścigu na 400 metrów stylem dowolnym. Później prowadzenie objął Gabriele Detti. Wojdak wrócił jeszcze na pierwszą pozycję - miał przewagę nad Włochem po 250 oraz 300 metrach. W końcówce lepiej spisał się jednak Detti i to on wygrał - miał czas 3:42.57. Wojdak uzyskał 3:42.98. Na trzeciej pozycji uplasował się Filip Zaborowski (3:44.75).

Po dwa razy w środę zwyciężyli lider klasyfikacji łącznej Pucharu Świata 2017 Chad Guy Bertrand Le Clos (1:49.59 na 200 m stylem motylkowym i 22.45 na 50 m motylkowym) oraz Morozow (51.38 na 100 m zmiennym i 46.87 na 100 kraulem). W pozostałych konkurencjach mężczyzn triumfowali: Cameron van der Burgh (50 m żabką), Kirił Prigoda (200 m stylem klasycznym), a także Maksym Szemberijew (400 m zmiennym).

Trzy zwycięstwa odniosła w środę Sarah Sjoestroem. Liderka klasyfikacji generalnej Pucharu Świata 2017 pokonała wszystkie rywalki w zmaganiach na: 200 metrów kraulem (1:52.00), 100 m delfinem (55.55) oraz 50 m kraulem (23.28). Z kolei dwa razy wygrała druga w "generalce" Katinka Hosszu (2:05.29 na 200 zmiennym oraz 2:02.06 na 200 m grzbietowym). W pozostałych konkurencjach kobiet triumfowały: Alia Atkinson (100 m żabką), Emily Seebohm (50 m stylem grzbietowym) oraz Jianjiahe Wang (800 m kraulem).

W czwartek Diener ponownie spisał się najlepiej, tym razem na 50 m i 200 m stylem grzbietowym. Kawęcki był odpowiednio szósty oraz drugi.

Czy Radosław Kawęcki wygra w czwartek wyścig na 200 m stylem grzbietowym?