Jest 18. medal dla Polski na IE w Baku - zadecydowała jedna setna sekundy!

Karol Zbutowicz zdobył brązowy medal Igrzysk Europejskich w Baku w wyścigu pływaków na 400 metrów stylem zmiennym. Dwie czołowe pozycje wywalczyli Rosjanie.

Piotr Ziemka
Po pięćdziesięciu metrach liderem był Niemiec Paul Hentschel. Na drugiej pozycji znajdował się Nikołaj Sokołow. Po 1/4 rywalizacji Rosjanin znajdował się już na prowadzeniu, którego nie oddał do końca.
Karol Zbutowicz po 250 metrach zajmował drugą lokatę ze stratą 1.60 do Sokołowa. 100 metrów przed metą Polak do lidera tracił już tylko 1.13. Później zaatakował jednak inny Rosjanin - Igor Balyberdin - i to on wywalczył srebro.Zbutowicza do końca gonił Węgier Daniel Sos. Polak zdołał ukończyć zmagania o jedną setną sekundy szybciej i zdobył brązowy medal Igrzysk Europejskich w Azerbejdżanie.

8. Marek Osina Czechy 4:25.50

Zbutowicz wywalczył osiemnasty medal Igrzysk Europejskich dla Polski, a drugi w pływaniu. Na drugim stopniu podium w rywalizacji na 50 metrów stylem motylkowym stanął Paweł Sendyk. Igrzyska Europejskie 2015 w Baku: Świetny występ i srebrny medal 18-letniego pływaka z Polski!