Igrzyska Europejskie 2015 w Baku: Świetny występ i srebrny medal 18-letniego pływaka z Polski!

18-letni Paweł Sendyk zdobył dla Polski kolejny medal Igrzysk Europejskich w Baku. Nasz pływak wywalczył srebro na dystansie 50m stylem motylkowym.

Łukasz Żaguń
Na dystansie 50m stylem motylkowym większe nadzieje polscy kibice wiązali z występem Michała Chudego , czyli dotychczasowego rekordzisty Polski 18-latków na tym dystansie. Ostatecznie jednak ten uplasował się na piątym miejscu, ale i tak fani pływania nie mieli powodów do narzekania.
Paweł Sendyk od początku płynął jak burza. Na mecie o medalach decydowały ułamki sekund. Polski pływak ostatecznie mógł wznieść ręce w geście triumfu, bo lepszy od niego okazał się jedynie Ukrainiec, Andrij Chłopcow. Jako trzeci natomiast zameldował się Rosjanin, Daniel Pachomow. Występ naszego reprezentanta można uznać za niespodziankę.

Polska delegacja w Baku ma już zatem 12 medali, w tym sześć srebrnych. Ten dorobek na pewno można jeszcze powiększyć, bo szanse ku temu będą.