Aalborg Handbold
komentarz

My już mówimy dobrej nocy i zapraszamy na jutrzejsze starcie z udziałem Orlen Wisły Płock, która zmierzy się z FC Porto w Portugali.

komentarz

Zakończyło się to pierwsze spotkanie w tegorocznej edycji Ligi Mistrzów. Nie był to dobry występ mistrzów Polski. Drużyna Aalborga Handbold wywiozła w pełni zasłużone zwycięstwo, a tutaj odnieść sukces nigdy nie było łatwo. Mają się z czego cieszyć Duńczycy.

60'

Zatrzymany Moryto przez Landina. Widać, ile dzisiaj znaczył bramkarz dla drużyny przyjezdnej. Znakomite zawody. Na koniec ucierpiał jeszcze Vlah faulowany przez Daniego Dujshebaeva.

2
2
IDK 31 : 34
czas 59'

A jeśli tak, to tylko Mikkel Hansen. Oczywiście bramka dająca wygraną gościom w tym meczu.

2
3
59'

Karny dla przyjezdnych.

2
4
59'

Już niecałe 2 minuty do końca tej rywalizacji.

1
1
IDK 31 : 33
czas 59'

Dużo szczęścia miał w tej sytuacji Artsiom Karalek. Piłka po prostu wpadła w jego dłonie po interwencji Landina.

1
1
58'

Świetnie w obronie zachował się Moryto. Strata graczy z Aalborga.

1
1
2
1
57'

Tymczasem niecelnie Dani, choć reklamował faul francuskim sędzinom. Te niewzruszone.

1
1
IDK 30 : 33
czas 57'

Ponownie skutecznie Vlah w ataku. To już chyba postawienie kropki nad "i".

IDK 30 : 32
czas 56'

Za dużo miejsca miał teraz na środku Aleks Vlah. Nie zdążyliśmy domknąć. Jeszcze pomylił się Alex w ataku gospodarzy.

1
1
56'

Chwilę wcześniej Larsen rzucił nad bramką.

6
4
IDK 30 : 31
czas 55'

I mamy trafienie kontaktowe po rzucie Karacicia.

6
4
55'

W tak ważnym momencie nie popisał się Daniel Dujshebaev. Piłka w rękach Landina.

3
3
54'

Jeszcze o chwilę przerwy poprosił Tałant Dujszebajew. Do końca tych zawodów pozostało nieco ponad 6 minut. Wystarczająco dużo, aby przełamać swoją niemoc i odnieść sukces na inaugurację.

4
2
1
54'

Jest szansa na trafienie kontaktowe. Zwolnili mistrzowie Polski ten atak.

4
5
54'

Faul w ataku gości.

5
4
2
IDK 29 : 31
czas 53'

Bardzo szybko na odpowiedź zdecydował się zespół miejscowych. Dokonał tego Arkadiusz Moryto. Mało dzisiaj naszego skrzydłowego, ale jeśli wygramy, nikt nie będzie o tym pamiętał.

5
3
IDK 28 : 31
czas 53'

Z prawego skrzydła po długim rogu trafił Kristian Bjornsen.

3
2
IDK 28 : 30
czas 52'

Skończył tę akcję dla gospodarzy Dylan Nahi. Może teraz?

6
3
IDK 27 : 30
czas 51'

Nerwy na wodzy zachowuje w próbach z siódmego metra Szymon Sićko. Kolejny raz celnie i przede wszystkim bezbłędnie z tych stałych fragmentów gry. Dorobił się już 11 bramek.

3
1
51'

Alex wywalczył rzut karny dla swojego zespołu.

W dodatku wykluczony został Aleks Vlah.

50'

Zatrzymany jeszcze Alex, ale był jednak faulowany.

1
1
1
2
2
50'

Czasu coraz mniej, a poprawy w grze mistrzów Polski nie widać.

1
1
1
1
IDK 26 : 30
czas 50'

Dani Dujshebaev odpuścił Nilssona i wpadło w sytuacji sam na sam.

1
1
3
2
IDK 26 : 29
czas 49'

Na dwa tempa Szymon Sićko z rzutu karnego. Wpadło w okienko.

1
1
IDK 25 : 29
czas 48'

Bardzo trudny rzut wykonał teraz Martin Larsen. Nie miał szans nasz bramkarz z reakcją. Coraz więcej wskazuje, że zaczniemy od porażki tę edycję Ligi Mistrzów. Nie idzie polskiej drużynie w tym spotkaniu.

1
1
1
48'

O czas poprosił Stefan Madsen.

1
1
48'

Kontra kielczan, ale Moryto nie dał rady pokonać Landina. Idealnie odczytał to bramkarz Aalborga. Wyglądało to trochę tak, jakby nasz skrzydłowy trochę pospieszył się z tym rzutem.

1
1
IDK 25 : 28
czas 47'

Dobra kontra bezpośrednia po przejęciu piłki. Zaczął i dokończył Daniel Dujshebaev.

2
1
1
46'

I jeszcze teraz popisał się w bramce Niklas Landin. Za łatwo chciał to zrobić Daniel Dujshebaev.

IDK 24 : 28
czas 45'

No właśnie, jeśli nie dołożymy czegoś w obronie, nie wygramy tego meczu. Nie do zatrzymania Mikkel Hansen.

1
1
IDK 24 : 27
czas 45'

Ciągle jednak nasza strata jest zbyt duża, choć nieco zmniejszył ją Szymon Sićko.

1
IDK 23 : 27
czas 44'

Ależ mamy teraz przyspieszenie w ataku pozycyjnym. Bramkę do swojego dorobku dopisał teraz Lukas Nilsson.

czas 44'

Poprawił się Dylan Nahi na lewym skrzydle.

43'

Jack Thurin nie dał rady pokonać Wałacha.

1
42'

Ależ pech Nahi. Seria podań, która miała zmylić Landina, zmyliła, ale Francuz nie zmieścił piłki w bramce Duńczyków. Zabrakło niewiele.

1
1
41'

Zbieramy piłkę po nieudanym rzucie Sićki. A zebrał on sam.

1
2
IDK 21 : 25
czas 40'

Wydawało się, że to mógł być faul ofensywny. Francuski nic takiego jednak nie widziały i Simon Hald Jensen z bramką na swoim koncie.

1
IDK 21 : 24
czas 40'

Mamy jeszcze jedno trafienie z koła w wykonaniu Karaleka.

2
IDK 20 : 24
czas 40'

Dobry rzut z lewej flanki Lukasa Nilssona. Wałach zdołał ją dotknąć, ale nie wybił poza bramkę.

39'

Sygnalizacja gry pasywnej po stronie gospodarzy. Nieskuteczny Karacić. Znowu trafił w poprzeczkę.

38'

Twardo w obronie grają teraz rywale z Danii. Kielczanie nie mogą dojść do pozycji rzutowej. W końcu w poprzeczkę trafił Karacić, ale piłka nadal przy Industrii.

1
IDK 20 : 23
czas 37'

Dogranie do szóstego metra i pokazał się tam za obrońcami Simon Hald Jensen.

1
1
IDK 20 : 22
czas 36'

Bramka za bramkę nic nam nie daje, ale zawsze lepsze to niż nic. Celnie Alex Dujshebaev.

2
1
IDK 19 : 22
czas 36'

Bramka! Trafił ze środka bez większego problemu Lukas Nilsson.

1
1
IDK 19 : 21
czas 35'

Tamten gol Karaleka nie został uznany, a z rzutu karnego trafił Szymon Sićko i nadal tylko - 2.