Liga Europejska: Magdeburg zdobyło Nantes, sensacyjna porażka faworyta

Za nami pierwsze ćwierćfinałowe mecze Ligi Europejskiej piłkarzy ręcznych. We wtorkowych spotkaniach nie obyło się bez niespodzianek - sprawcą największej z nich chorwackie Nexe Nasice.

Paweł Nowakowski
Jannick Green bramkarz Magdeburga Getty Images / Martin Rose / Na zdjęciu: Jannick Green bramkarz Magdeburga
Do przerwy pachniało sensacją w Lizbonie, gdzie Benfica dość nieoczekiwanie przegrywała ze słoweńskim RK Gorenje Velenje. W drugiej partii Portugalczycy wrzucili jednak wyższy bieg i zagrali na miarę swoich możliwości. Do okazałej wygranej 36:29 poprowadzili Benfice serbscy zawodnicy - Petar Djordjić i Lazar Kukić, którzy rzucili łącznie aż 17 bramek. Tylko kataklizm będzie w stanie odebrać portugalskiej drużynie historyczny awans do Final Four.

Sprawcami dużej niespodzianki zostali natomiast szczypiorniści RK Nexe Nasice. Chorwacka drużyna na własnym terenie pokonała 32:27 mocniejsze kadrowe duńskie GOG i może realnie myśleć o udziale w turnieju finałowym. Do triumfu ekipę Nexe Nasice poprowadził Halil Jaganjac, zdobywca 9 bramek.

Świetne widowisko w Nantes, gdzie zawitał zespół Piotra Chrapkowskiego - SC Magdeburg. Przedstawiciel Bundesligi nie miał dużo czasu na odpoczynek, bo miał w kościach niedzielny mecz finałowy w Pucharze Niemiec z THW Kiel (przegrany 21:28). W pierwszej połowie było to widoczne, bowiem rzuty graczy z Magdeburga raz za razem bronił Emil Nielsen - Duńczyk w pierwszej odsłonie miał aż 8 udanych interwencji! (42 proc.) i głównie za jego sprawą Nantes schodziło do szatni z dwiema bramkami przewagi.

Niemiecki zespół po przerwie poderwał jednak do walki Jannick Green, a po bramce Islandczyka Omara Ingi Magnussona w 55. minucie rzucił na 24:22. Decydujące fragmenty należały do gości, a wynik meczu ustalił Magnusson i SC Magdeburg z Francji wraca z trzybramkową zaliczką, wykonując wielki krok w stronę Final Four.