Xavier Sabate docenił wygraną z Piotrkowianinem

Orlen Wisła Płock pokonała Piotrkowianina 36:19. Po spotkaniu z postawy swojej drużyny zadowolony był Xavier Sabate. - To zwycięstwo było okraszone dużą pracą, bo graliśmy przeciwko dobremu superligowemu zespołowi - powiedział trener.

Michał Gałęzewski
zawodnicy Orlen Wisły Płock Materiały prasowe / PGNiG Superliga / Na zdjęciu: zawodnicy Orlen Wisły Płock
Spotkania przeciwko płockiej drużynie zawsze są trudne dla ich superligowych rywali. - Chcę pogratulować zwycięstwa z nami i z Fuechse Berlin. Fajnie, że mamy dwie drużyny w Europie walczące o puchary, oglądało się to bardzo dobrze. Wiedzieliśmy, że to spotkanie będzie dla nas bardzo ciężkie. Chcieliśmy grać długo, cierpliwie i odważnie i tak było w I połowie, gdy mieliśmy swoje sytuacje, których nie wykorzystaliśmy - powiedział Bartosz Jurecki.

- Z taką drużyną jak płocka każdy błąd wykorzystają i tak to zrobili. W II połowie nasza gra się posypała, byliśmy bojaźliwi. Z jednej strony cieszę się z czasu na kadrę, bo mamy problemy zdrowotne i musimy się podleczyć. Zostało nam siedem spotkań i będziemy walczyć, by walczyć w każdym meczu o trzy punkty i prezentować się najlepiej - dodał trener Piotrkowianina Piotrków Trybunalski.

Szczypiorniści z województwa łódzkiego próbowali się postawić rywalowi. - W I połowie postawiliśmy twarde warunki, ale w II połowie nasza gra się posypała i niestety nie zdołaliśmy tego wyniku utrzymać na równym poziomie. Jedyne, co pozostaje mi powiedzieć, to potwierdzić słowa trenera. Mamy fajny mecz do analizy naszych wszystkich akcji, by w przyszłości wyciągać wnioski i grać lepiej z takimi rywalami, jak Orlen Wisła Płock - ocenił Antoni Doniecki.

Ze zwycięstwa cieszyli się sami zawodnicy. - Gratuluję całej drużynie. Daliśmy z siebie sto procent. Początkowo mieliśmy problemy, ale byliśmy bardzo dobrzy w defensywie i rzuciliśmy z tego łatwe bramki. To dla nas ważne, by utrzymywać wysoką formę. Musimy cały czas być na wysokim poziomie, by coś ugrać w tym sezonie - przyznał Jan Jurecić.

Wygraną Orlenu Wisły docenił także trener tej drużyny. - Jestem usatysfakcjonowany po tym meczu, bo mierzyliśmy się z czwartym zespołem tabeli. To zwycięstwo było okraszone dużą pracą, bo graliśmy przeciwko dobremu superligowemu zespołowi. Jestem z tego usatysfakcjonowany i gratuluję zawodnikom. Podkreślę, że nasza defensywa była na topowym poziomie i to mnie mocno satysfakcjonuje. Graliśmy dobrze przez 60 minut i liczę, że wszyscy wrócą ze zgrupowań bez kontuzji. Gratuluję też naszym juniorom brązowego medalu mistrzostw Polski juniorów - podkreślił Xavier Sabate.

Czy Orlen Wisła w tym sezonie zakończy z sukcesem rywalizację w Europie?