Rzuty karne we Wrocławiu. Śląsk pokonał sąsiada w tabeli

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Dawid Lis / Na zdjęciu: Zawodnicy Śląska Wrocław
WP SportoweFakty / Dawid Lis / Na zdjęciu: Zawodnicy Śląska Wrocław

W niedzielę rozegrano kolejny, szósty mecz 15. kolejki Ligi Centralnej. Śląsk Wrocław po rzutach karnych pokonał SPR GKS Autoinwest Żukowo. Decydującą bramkę rzucił Sebastian Ziemiński.

Po pięciu sobotnich spotkaniach Ligi Centralnej, w niedzielę odbył się mecz we Wrocławiu. Od początku dobrze spisywał się zespół z Żukowa, w którym obok doświadczonego Grzegorza Dorsza, dobrze spisywali się urodzeni w 2004 roku Krzysztof Jagielski i Bartosz Andrzejewski, którzy ogrywają się w żukowskim zespole dla Torus Wybrzeża.

Po bramce Andrzejewskiego, w 25. minucie goście prowadzili już 13:8. Przed przerwą gospodarze zaczęli jednak odrabiać straty i gdy w 30. minucie trafił Adrian Turkowski. Po zmianie stron Śląsk zdołał objąć prowadzenie - gdy celnie rzucił Kacper Okapa, na 11 minut przed końcem było 21:20.

Od tego momentu znów przewagę zaczęli budować goście, którzy gdy trafił Rafał Stępień, na dwie minuty przed końcem prowadzili różnicą dwóch bramek. Końcówkę lepiej rozegrali gospodarze, którzy doprowadzili do remisu. W karnych Śląsk wygrał 4:3 i to wrocławianie cieszyli się z dwóch punktów.

15. kolejka Ligi Centralnej zakończy się w Legnicy, gdzie przedostatnia w tabeli MSPR Siódemka Miedź Huras zmierzy się 19 lutego z liderem - Arged KPR Ostrovią.