Znamy pary 1/8 finału Pucharu Polski. Były niespodzianki

Dwie drużyny z PGNiG Superligi odpadły w Pucharze Polski z pierwszoligowcami. Rozczarował hit 1/16 finału, Azoty nie zostawiły wątpliwości.

Marcin Górczyński
Wiktor Kawka WP SportoweFakty / Kuba Hajduk / Na zdjęciu: Wiktor Kawka
Spora niespodzianka w Białej Podlaskiej. Akademicy - wiceliderzy Ligi Centralnej - pokonali 34:30 Gwardię Opole i wcale nie muszą na tym poprzestać. AZS AWF Biała Podlaska w 1/8 finału spotka się z przedostatnią w PGNiG Superlidze Stalą Mielec, która poradziła sobie z Siódemką Miedzią Legnica. Jeszcze w styczniu Budnex Stal Gorzów znalazła sposób na innego przedstawiciela Superligi, Torus Wybrzeże Gdańsk.

Bez emocji w Zabrzu. W normalnych okolicznościach ostrzono by sobie zęby na mecz Azotów z Górnikiem, ale wobec licznych nieobecności wśród zabrzan brązowi medaliści PGNiG Superligi byli zdecydowanym faworytem. Jedynym bramkarzem z szerokiego składu pozostał Paweł Kazimier, brakowało też poważnie kontuzjowanego reprezentanta Polski Bartłomieja Bisa. Osłabiony Górnik męczył się po przerwie, przez 15 minut rzucił zaledwie dwie bramki. W takiej sytuacji przewaga Azotów zrobiła się ogromna, wynik 31:18 dobrze oddaje różnicę.

Początek 1/8 finału 9 stycznia. Orlen Wisła Płock i Łomża Vive Kielce jeszcze nie dołączyły do rywalizacji.