Krzysztof Przybylski zwraca uwagę na jeden element. "Tak się nie da wygrać z mistrzem Polski"

Piotrcovia Piotrków Trybunalski po wygranej z wicemistrzem Polski chciała pójść za ciosem i zatrzymać złote medalistki, ale misja zakończyła się niepowodzeniem. Wszystko przez słabą skuteczność w ataku.

Małgorzata Boluk
Krzysztof Przybylski Materiały prasowe / MKS Zagłębie Lubin / Na zdjęciu: Krzysztof Przybylski
MKS Zagłębie Lubin nie oglądało się w piątek za siebie i bardzo szybko przystąpiło do budowania komfortowego dystansu. Defensywa mistrzyń kraju stanowiła dla drużyny z Piotrkowa Trybunalskiego mur nie do przejścia, a do tego nie zawodziła skuteczność. Tym sposobem zawodniczki ze stolicy polskiej miedzi już w pierwszej połowie prowadziły różnicą dziewięciu bramek.

- Do 24 minuty wpuściliśmy sześć bramek, a rzuciliśmy sporo i już wiadomo było, że ten mecz raczej będziemy mieć pod kontrolą. Niemniej zdawaliśmy sobie sprawę, że Piotrcovia Piotrków Trybunalski to waleczna drużyna i temat jeszcze podejmą pod koniec pierwszej połowy i na początku drugiej - podsumowała mecz Bożena Karkut, trenerka lubińskiego klubu.

Piotrcovia Piotrków Trybunalski nie mogła nawiązać walki i przegrała u siebie 21:27. Co przeszkodziło w osiagnięciu lepszego rezultatu? - Na pewno zadecydowała nasza słaba skuteczność rzutowa. Mieliśmy poniżej 50 procent, a przy takiej skuteczności nie da się z mistrzem Polski wygrać. Dziewczyny dobrze walczyły w obronie, a Karolina Sarnecka odbijała piłki, ale jeśli my bramek nie będziemy zdobywać, nie będziemy wygrywać takich spotkań - nie ma wątpliwości szkoleniowiec, Krzysztof Przybylski.

W podobnym tonie wypowiedziała się także Karolina Sarnecka. - Tak mi się wydaje, że to przez brak skuteczności. Pomogły słupki, rywalki miały więcej szczęścia niż my i zadecydował początek meczu. Myślę, że wynik jest nieadekwatny do tego, co działo się w drugiej połowie - przyznała bramkarka.

W następnej kolejce Piotrcovia Piotrków Trybunalski zmierzy się na wyjeździe z Eurobudem JKS Jarosław. Spotkanie odbędzie się 11 listopada o godzinie 17:45.

---> Na trudnym terenie nie miały nic do powiedzenia. Wielki powrót reprezentantki Polski