Co za mecz medalistek! Bohaterka derbów pogrążyła byłą drużynę

Spotkanie mistrzyń i wicemistrzyń kraju emocjonowało od pierwszych sekund. We wtorek triumfowało MKS Zagłębie Lubin z fenomenalną Kingą Jakubowską w składzie. Rozgrywająca zdobyła aż czternaście bramek!

MB
zawodniczki MKS Zagłębia Lubin Materiały prasowe / PGNiG Superliga Kobiet / Na zdjęciu: zawodniczki MKS Zagłębia Lubin
Bohaterka jest tylko jedna - Kinga Jakubowska. Nowa rozgrywająca mistrzyń Polski w starciu przeciwko byłej drużynie pokazała się ze znakomitej strony i poprowadziła MKS Zagłębie Lubin do bardzo ważnego zwycięstwa. Zawodniczka niezwykle często wypracowywała sobie sytuacje rzutowe i zdobyła aż 14 bramek na 19 prób!

Derby Dolnego Śląska od pierwszych sekund miały niesamowicie zacięty przebieg. Oba zespoły postawiły na szybkie tempo rozgrywania akcji, co mogło się podobać. Spotkanie medalistek stało na naprawdę niezłym poziomie i emocjonowało do ostatnich minut.

W pierwszym kwadransie nieco lepiej radziły sobie lubinianki, ale gospodynie potrafiły się później odgryźć i bardzo szybko doprowadzić do wyrównania, a nawet i wyjść na prowadzenie. Udane wejście zaliczyła między innymi Karolina Wicik, która w trzy minuty trzykrotnie wpisała się na listę strzelczyń (9:8 w 17'). Wymiana ciosów trwała w najlepsze i do przerwy mieliśmy remis.

Złote medalistki mogły liczyć przede wszystkim na Kingę Jakubowską, która utrzymała skuteczność z pierwszej połowy i zapisała na swoim koncie siedem celnych trafień. Różnicę zrobiła też postawa przyjezdnych w defensywie. Zawodniczki Edyty Majdzińskiej w kluczowych momentach nie potrafiły sforsować obrony rywalek. W dodatku arcyważnego rzutu karnego nie wykorzystała dobrze dysponowana Małgorzata Buklarewicz (23:25 w 57').

Gdy chwilę później po raz czternasty do bramki trafiła MVP meczu - Kinga Jakubowska, stało się jasne, że to MKS Zagłębie Lubin zgarnie komplet punktów. To dobry prognostyk przed rywalizacją w europejskich pucharach, zaplanowaną na 22 i 23 października. Szczypiornistki ze stolicy polskiej miedzi w ramach drugiej rundy eliminacji Ligi Europejskiej zmierzą się u siebie z LC Bruhl Handball.

KPR Gminy Kobierzyce - MKS Zagłębie Lubin 24:27 (16:16)