I liga mężczyzn grupa A. MKS Grudziądz uciekł Warmii Enerdze Olsztyn

Dzięki zwycięstwu w Kwidzynie z miejscowym USAR-em, MKS Grudziądz jest już samodzielnym liderem grupy A I ligi mężczyzn. Grudziądzanie skorzystali na wpadce Warmii Energi, która przegrała niespodziewanie w Kościerzynie.

Michał Gałęzewski
piłka do szczypiorniaka WP SportoweFakty / Anna Dembińska / Na zdjęciu: piłka do szczypiorniaka
MKS Grudziądz jest rewelacją rozgrywek grupy A I ligi mężczyzn. Tym razem grudziądzanie grali w Kwidzynie z miejscowym USAR-em. Jeszcze na 4 minuty przed końcem było 28:29, kolejne bramki rzucili jednak Sebastian Rumniak i Paweł Kruszewski, dzięki czemu komplet punktów pojechał do Grudziądza.

Warmia Energa Olsztyn grała w Kościerzynie i miała już "na widelcu" Sokoła Porcelana Lubiana. W 51. minucie było 18:21, do końca jednak bramki zdobywali już tylko zawodnicy z Kościerzyny, którzy po trafieniu Jana Lewandowskiego w ostatniej minucie wygrali 22:21.

W Elblągu pewne zwycięstwo odniósł SPR GKS Autoinwest Żukowo, który już w 15. minucie prowadził 9:3, by ostatecznie wygrać różnicą jedenastu bramek. W Wejherowie natomiast miejscowi Tytani przegrali z Nielbą 32:35.