MŚ 2021. Niemcy stanęli na wysokości zadania. Z Polską zagrają o trzecie miejsce w grupie

W ostatnim sobotnim meczu Grupy I, reprezentacja Niemiec pokonała Brazylię 31:24. W poniedziałek nasi zachodni sąsiedzi zmierzą się z Polską, a stawką będzie trzecie miejsce w grupie.

Michał Gałęzewski
Philipp Weber (z prawej) PAP/EPA / Petr David Josek / Na zdjęciu: Philipp Weber (z prawej)
Po zwycięstwach Hiszpanii i Węgier, już przed meczem było jasne, że Niemcy i Brazylia nie mają najmniejszych szans na awans do ćwierćfinału. Od samego początku bardzo dobrze spisywali się szczypiorniści z Europy, którzy w 10. minucie po bramce Juliusa Kuehna prowadzili już 7:2. W tym momencie jednak obudzili się Brazylijczycy.

9. zespół poprzednich mistrzostw świata bardzo szybko odrobił większość strat i po bramce Rudolpha Hackbartha było już tylko 8:6 dla Niemców. W końcówce pierwszej połowy znów zaczęli jednak przeważać Niemcy, u których na dobrym poziomie bronił Johannes Bitter. Do przerwy było już 16:12.

Po zmianie stron Niemcy starali się kontrolować sytuację na boisku. Bardzo dobrze w drugą połowę wszedł Johannes Golla, który otworzył ją rzucając dwie bramki. Później jednak ambitni Brazylijczycy próbowali odmienić losy spotkania i gdy trafił Rogerio Moraes, na 12 minut przed końcem przegrywali już tylko 21:24.

Od tego momentu na boisku istnieli już jednak tylko Niemcy. Nasi zachodni sąsiedzi raz po raz punktowali rywali, powiększając swoją przewagę, która przed końcem meczu sięgała już ośmiu bramek. Pojedynek zakończył się wynikiem 31:24 i Niemcy awansowali dzięki lepszemu bilansowi bramek na 3. miejsce w tabeli, jednak bez szans na ćwierćfinał.

Polacy muszą więc pokonać Niemców w bezpośrednim pojedynku. Brazylia na koniec turnieju zmierzy się z Urugwajem, stawką będzie 5. miejsce w grupie.

Niemcy - Brazylia 31:24 (16:12)

Niemcy: Bitter (10/33 - 30%), Heinevetter (1/1 - 100%) - Golla 7, Weber 5, Kuhn 5, Gensheimer 4, Hafner 4, Schiller 3, Drux 1, Kastening 1, Firnhaber 1 oraz Groetzki, Bohm, Schmidt, Metzner.