Piłka ręczna. MŚ 2021. Słoweńcy dali argumenty. Są bliżej ćwierćfinałów

Nie było niespodzianki w meczu grupy IV mistrzostw świata w piłce ręcznej. Macedonia Północna przegrała ze Słowenią 21:31, zmniejszając swoje szanse na ćwierćfinał do minimum. Słoweńcy odskoczyli od rywala w końcówce pierwszej połowy.

Michał Gałęzewski
Nejc Cehte PAP/EPA / Mohamed Abd El Ghany / POOL / Na zdjęciu: Nejc Cehte
Przed środowym meczem, Macedonia Północna po awansie do kolejnej fazy mistrzostw świata, pozostawała bez punktów, Słowenia natomiast miała dwa "oczka". Macedończycy nieźle zaczęli spotkanie, a duża w tym zasługa niezniszczalnego Kiryła Łazarowa, który szybko rzucił trzy bramki, a jego zespół prowadził 5:3.

Łazarow w ofensywie miał jednak tylko wsparcie w Filipie Taleskim, a do tego zaczął się mylić. Słoweńcy mają bardziej wyrównany zespół. Do przerwy Urban Lesjak bronił z niesamowitą, 58-procentową skutecznością, a regularnie do bramki strzeżonej przez Nikolę Mitrewskiego trafiał Dragan Gajić.

Od stanu 9:9 w 22. minucie, Słoweńcy zaczęli wyraźnie przeważać. Jeszcze przed przerwą rzucili cztery bramki z rzędu, drugą połowę skutecznie zaczął Borut Mackovsek. Pięciobramkową stratę Macedonia Północna zdołała jeszcze zniwelować do trzech trafień, jednak cztery kolejne bramki z rzędu rzucili Słoweńcy.

W końcówce spotkania na boisku dominowali już Słoweńcy, którzy podwyższali przewagę i ostatecznie wygrali 31:21. Wynik spotkania ustalił Nik Henigman i Słoweńcy zrobili ważny krok w kierunku ćwierćfinału.

Macedonia Północna - Słowenia 21:31 (9:13)

Macedonia Północna: Mitrewski (8/26 - 31%), Tomowski (5/17 - 29%) - Łazarow 5, Kuzmanowski 4, Taleski 3, Serafimow 2, Peszewski 2, Dimitrioski 2, Stoiłow 1, Tankoski 1, Popowski 1 oraz Miszewski, Krstewski, Kosteski, Markoski, Welkowski.